HP z WebOS w Polsce dopiero w 2012 roku

Nasza redakcja mocno liczyła na testy urządzeń HP opartych na WebOS. HP sukcesywnie zapowiada nowe modele smartfonów oraz tabletów oparte na tym systemie. Niestety nie zobaczymy ich oficjalnie w Polsce w tym roku. :( Dostaliśmy potwierdzenie skierowane do polskiego oddziału HP:

We are not disclosing details at this stage, but we will focus on countries where we already have a webOS presence, and will want to expand to other markets and continue with our phased approach.

W skrócie HP w 2011 roku skupia się jedynie na już otwartych rynkach, na których WebOS już funkcjonuje. Polska może liczyć na oficjalną dystrybucję dopiero z początkiem 2012 roku. Na liście “poszkodowanych” nie znalazła się oczywiście jedynie Polska. Sprawa tyczy się wszystkich rynków, na których jeszcze nie operuje HP z urządzeniami opartymi na WebOS.

Rośnie iOS, Android zyskuje, baa nawet Microsoft z WP7 zaczyna wprowadzać wszędzie swoje smartfony. Dziwi trochę fakt, iż jeden z największych producentów sprzętu komputerowego nie planuje szeroko zakrojonej ekspansji na rynku.

Więcej:hpwebos