Nowy Ford Focus i konkurs: Nakręceni Technologią – półmetek

Mamy właśnie półmetek konkursu Forda “Nakręceni Technologią”. Do końca zgłoszeń macie czas do 16 czerwca. Pojawiło się już 25 pół profesjonalnych i amatorskich produkcji, które walczą o nagrody.

Ford Polska zorganizował filmowy konkurs na YouTube. Na czym polega? Wystarczy nakręcić krótki film o inteligentnych systemach nowego Forda Focus. Warto? Do wygrania m.in. …Ford Focus. :) A oprócz niego:

  • lustrzanka Full HD,
  • kamera cyfrowa Full HD,
  • telefony Xperia Arc,
  • iPady 2,
  • kamery GoPro,
  • bilety do Centrum Nauki Kopernik.

Jak wygrać?

1. Wybierz nowoczesną technologię Forda Focus z listy poniżej.
2. Dowolną techniką nakręć o niej film.
3. Poproś znajomych o głosy.

A jakie technologie ma Nowy Ford Focus?

Lane Departure – system wspomagający utrzymanie pojazdu na właściwym pasie ruchu

http://www.youtube.com/watch?v=cPAYCJG9pgg

System kontroli pasa ruchu System ma zadanie ostrzegać kierowcę za pomocą wibracji kierownicy w przypadku, gdy kamera rejestruje niezamierzone przez kierowcę zbaczanie pojazdu z wybranego pasa ruchu. Ostrzeżenie pozwala na szybką reakcję i korektę kierunku jazdy. Kamera przez cały czas śledzi drogę przed samochodem i ocenia jego pozycję względem znaków poziomych na drodze. W przypadku, gdy koła pojazdu zbliżają się do linii wyznaczającej pas ruchu i gdy urządzenie nie rejestruje włączenia kierunkowskazów przez kierowcę oraz gdy brak jest manewrów wskazujących na zamiar zmiany pasa ruch, układ uruchamia sygnał ostrzegawczy w postaci drgań. Sygnały te są wzmacniane przez odpowiedni graficzny sygnał ostrzegawczy wyświetlany na tablicy przyrządów. Urządzenie wyłącza się samoczynnie przy prędkościach poniżej 60 km/h, przez co nie działa podczas jazdy w mieście.!–more–>

To była tylko przykładowa nowe technologia w Fordzie. Pełną listę aż 10 znajdziecie tutaj.

Nadesłane prace

Aby zwiększyć Wasze szanse na wygraną oraz pomóc Wam w wyborze na kogo głosować, postanowiliśmy prezentować prace na łamach naszego bloga:

Od: milloszka

http://www.youtube.com/watch?v=CIDlfo54Gu8&feature=player_embedded

Od: racefaceperwer

http://www.youtube.com/watch?v=qxdUJ1XRIIE&feature=player_embedded

Od: Naza18

Filmy są wykonywane w różnych technikach i z różnym przekazem. Mamy zarówno animacje jak i filmy dokumentalne, z humorem i bardziej na serio, całkiem amatorskie po pół profesjonalne. Obejrzyjcie resztę i oddajcie głos na Waszych faworytów :)

Głosować oraz oczywiście przesyłać prace możecie przez oficjalną stronę Forda na YT. Kamera w rękę, kilka statystów + pomysł i Ford jest w zasięgu Waszej ręki. :) Jak nakręcicie film, dajcie znać – opiszemy go również na łamach bloga.