Twitter uruchomi własny hosting zdjęć

Twitter to doskonałe narzędzie społecznościowe. Ten serwis mikroblogowy zyskał na całym świecie rzesze fanów (i nadal zyskuje kolejnych). Polski BLIP – hermetyczna społecznościówka działająca na tej samej zasadzie co Twitter – traci użytkowników w dużej mierze właśnie na rzecz Twittera. Amerykański serwis rozwija się prężnie, a kolejnym kamieniem milowym ma być odcięcie się od zewnętrznych serwisów hostujących zdjęcia z Twittera (yfrog i Twitpic) i stworzenie własnej platformy obrazkowej.

Cała sprawa może okazać się jedynie plotką, jednak jak dowiedział się u kilku źródeł serwis TechCrunch.com, Twitter miałby pracować nad własnym hostingiem obrazów. Miałoby to dać platformie niezależność od zewnętrznych usługodawców i sprawowanie pełnej kontroli nad składowanymi w serwisie zdjęciami. Stworzenie swojego własnego hostingu to także możliwość pełnej, kompaktowej integracji Twitterowych usług.

Nie wiadomo także czy Twitter zechce budować usługę od podstaw, czy może przejmie i dopasuje jeden z istniejących serwisów. Jeśli pogłoski okażą się prawdą możliwe, że w ciągu kilkunastu dni przeczytamy oficjalne informacje na ten temat.

[ź] geek.com, techcrunch.com