Fanpoint – łatwiejsze zarządzanie fanpagem

Fanpage na Facebooku to doskonały kanał do wymiany informacji z potencjalnymi klientami czy fanami marki. Potencjał takiej formy komunikacji został już dawno odkryty, jednak problemem dla wielu firm, instytucji i osób prywatnych (np. polityków) jest prowadzenie profilu, który wymaga ciągłego doglądania, aktywności, zmian i dopieszczania. Z pomocą przychodzi usługa o nazwie Fanpoint.

Fanpoint to projekt uruchomiony pod koniec czerwca bieżącego roku. Pozwala on na zarządzanie stroną dla fanów z poziomu aplikacji dostarczającej nam odpowiednich narzędzi. Dzięki temu wprowadzanie zmian na fanpage’u i jego usprawnianie jest wygodniejsze. Wersja darmowa pozwala na wykorzystanie 6-ciu narzędzi – wersja płatna nawet 16-tu. Korzystanie z usług Fanpoint tanie nie jest, jednak dla dużych firm kilka stówek miesięcznie nie będzie dużym wydatkiem.

Dostępne narzędzia

Wśród narzędzi znajdziemy między innymi:

  • tworzenie galerii: zdjęć, filmów i plików,
  • narzędzie do integracji i wyświetlania video z kanału na YouTube,
  • aplikacja pozwalająca na drukowanie kuponów rabatowych i tworzenie konkursów,
  • narzędzie do umieszczania mapy z lokalizacją firmy, prezentowania stron partnerów lub oferty handlowej w formie ciekawej wizualnie,
  • panel administracyjny, dostęp do statystyk.

Fanpoint to dobre rozwiązanie dla firm, które mają problem z umiejętnym zarządzaniem fanpagem na Facebooku. Dla nich narzędzie takie staje się nieocenioną pomocą. Pewnie wielu z Was uśmiecha się pod nosem z politowaniem i myśli: “co to za problem prowadzić fanpage?” Dla osób starszych może być to przeszkoda w budowaniu wizerunku swojej firmy i myślę, że to właśnie oni są grupą docelową tego produktu.