Instacolor – Dziecko Instagramu i Colora

Instagram to aplikacja do szybkiego dzielenia się z przyjaciółmi zdjęciami zrobionymi z iPhone’a. Color zaś to appka pozwalająca na dzielenie się zdjęciami z ludźmi w okolicy, niekoniecznie znajomymi. Z połączenia Instagramu i Colora narodził się Instacolor.

Instacolor jest aplikacją, która pomoże użytkownikom Instagramu odnaleźć ciekawe osoby z sąsiedztwa, przeglądać ich zdjęcia i niejako zagłębiać się poprzez to w ich prywatne życie. Głowić się można, dlaczego obie firmy postanowiły stworzyć wspólną aplikację. Przecież Color pozwala już na dzielenie się zdjęciami z ludźmi w okolicy.

Color na początku działalności otrzymał 41 milionów dolarów od inwestorów. Niestety pieniądze te zostały źle zagospodarowane, bowiem aplikacja po prostu “jest” i nikt za bardzo nie kwapi się, aby zacząć z niej korzystać. Oczywiście są osoby, które jej używają, jednak nie na taką skalę jak Instagramu, który ma ponad 5 milionów użytkowników. Ponad 100 milionów zdjęć zostało udostępnionych za pomocą tej aplikacji. Instagram zadebiutował także z własnym API (w lutym bieżącego roku) pozwalającym deweloperom budować aplikacje oparte na appce.

Aplikację Instacolor można pobrać za 99 centów z AppStore.

[ź] techcrunch.com