Zuckerberg odchodzi z Facebooka

Siostra założyciela Facebooka – Marka Zuckerberga odchodzi ze stanowiska dyrektora marketingu, aby założyć własną firmę. Randi Zuckerberg była dyrektorem ds. marketingu w portalu społecznościowym i pracowała tam przez ostatnie 6 lat.

Informacja ta została potwierdzona przez rzecznika Facebooka:

Potwierdzamy, że Randi zdecydowała się odejść, by założyć własną firmę. Jesteśmy jej bardzo wdzięczni za dotychczasowy wkład w rozwój firmy oraz jej ważną “służbę”.

Największym dziełem Randi jest kanał telewizji na żywo – Facebook Live. Otrzymał on nawet nominację do nagrody Emmy.

Randi odchodząc, powiedziała, że opuszcza Facebooka, aby rozpocząć “nowe medialne przedsiębiorstwo, które będzie pomagać firmom stać się bardziej społeczne”. 29-latka w swoim liście pisze, że spędziła w Facebooku ostatnie 6 lat “wprowadzając nowe innowacje oraz pchając Facebooka do przodu w branży medialnej”.

“Zrobiliśmy niewiarygodny postęp, ale wciąż jest wiele do zrobienia”, mówiła dalej w swoim liście.

“Teraz jest właściwy czas dla mnie, aby opuścić Facebooka i zbudować firmę koncentrującą się na ekscytujących trendach, które zachodzą w branży medialnej”.

Dodała, że ​​”Facebook będzie wyraźnie centralnym elementem wszystkich moich projektów” i, że będzie “nadal silną, najbardziej niesamowitą platformą, jaka kiedykolwiek powstała”.

Facebook został założony w 2004 roku przez Marka Zuckerberga, który był wówczas studentem Harvardu.

Obecnie portal liczy ponad 750 milionów użytkowników.

[ź] bbc.co.uk