Steve Kondik odpowiedzialny za CyanogenMod dostaje pracę w Samsungu

Steve Kondik to osoba odpowiedzialna za rozwój androidowego ROMu o nazwie CyanogenMod. Zapewne większość użytkowników nieco starszych smartfonów zetknęło się z Cyanogenem, który pozwala na telefonach takich jak Samsung GT-i5700 Spica (z domyślnie zainstalowanym Androidem 1.6) używać Androida w wersji 2.2.1 Froyo lub nawet 2.3 Gingerbread. Jako szczęśliwy posiadasz Spicy i CyanogenModa mogę powiedzieć jedno – sprawdza się znakomicie. Nic więc dziwnego, że twórczością Kondika zainteresował się Samsung.

Samsung zaproponował Kondikowi stanowisko inżyniera oprogramowania. Nie wiadomo czym będzie się zajmował Steve, nie wiadomo także, czy jego dotychczasowe dodatki do Androida (chodzi o opcje dostępne tylko w Cyanogenie) zostaną zaadaptowane na potrzeby nowych smartfonów koreańskiego producenta. Samsung bowiem – podobnie jak i HTC (HTC Sense) – wydał swój własny interfejs o nazwie TouchWiz (tutaj nieco na temat wersji 4.0). Możliwe jest więc, że kilka modów zaprojektowanych przez Kondika znajdzie się właśnie w tym interfejsie.

Użytkownicy CyanogenModa nie muszą się martwić o to, że przestanie być on modyfikowany. Pomimo nowej pracy Kondik nadal będzie dopieszczał swoje dziecko.

[ź] techradar.com