HP kończy ze sprzętem na rzecz oprogramowania

Hawlett Packard ogłosił dziś, że całkowicie rezygnuje z produkcji PC, tabletów i smartfonów głownie na rzecz oprogramowania. Jednocześnie koncern HP zakupił firmę zajmującą się tworzeniem oprogramowania za kwotę blisko 7,1 mld. funtów.

Firma “Autonomy” zajmuje się tworzeniem oprogramowania głównie do zarządzania i analizy informacji biznesowych. “Autonomy” współpracowała z ponad 25 tysiącami firm, w tym ze światowymi gigantami – np. Coca Cola, Ford czy Boeing.

HP zapewnił, że rozważa możliwość sprzedaży działu produkcji komputerów osobistych – Personal System Group oraz zaprzestania dalszej produkcji urządzeń z systemem webOS, który jest używany w tabletach i smartfonach tej firmy.

Jednak HP nie będzie teraz zajmował się tylko oprogramowaniem. Podobieństwo do IBM, który także zrezygnował z działu hardware, aby zająć się rozwojem innych technologii, oprogramowaniem oraz usługami zorientowanymi wokół świata biznesu jest tutaj widoczne. HP ciągle jednak będzie produkował sprzęt, głównie sieciowy ( serwery itp.) oraz urządzenia drukujące.

[ź] bbc.co.uk