Skype przejmuje fimę od rozmów grupowych – GroupMe

Skype ogłosił dziś, że zgodził się na zakup firmy GroupMe, która zajmuje się grupową komunikacją na urządzeniach mobilnych. Szczegóły finansowe całej transakcji zostały utajnione. Zachodnie serwisy podają jednak, że cena zakupu sięgnąć mogła nawet 85 mln dolarów.

“Skype i GroupMe mają wspólną wizję tworzenia aplikacji i usług, które są codziennie wybierane przez miliardy ludzi”,  powiedział w oświadczeniu transakcji Skype CEO Tony Bates. “Zespół GroupMe stworzył niezwykle dobrą aplikację, która działa na urządzeniach przenośnych, dzięki czemu jest idealnym dodatkiem do transmisji głosu, wideo i tekstu dla produktów z rodziny Skype”.

GroupMe powstał zaledwie rok temu, podczas imprezy organizowanej przez serwis TechCrunch. Umożliwia szybkie i darmowe tworzenie grup użytkowników, a następnie prowadzenie rozmów konferencyjnych, dzielenie się zdjęciami, kalendarzami itd. Startup ma aplikacje dla systemów iOS, Android, BlackBerry oraz Windows Phone 7.

Warto też dodać, że Skype umożliwia obecnie  grupowe rozmowy wideo. Usługa ta jednak w porównaniu do GroupMe jest płatna. GroupMe ogłosił w Lutym, że dziennie wysyłanych jest za pośrednictwem ich aplikacji ok. miliona wiadomości tekstowych.

Negocjacje przejęcia GroupMe trwały od kilku miesięcy. Czy czekają nas grupowe rozmowy za darmo?

[ź] e-biznes.pl, cnet.com

Więcej:groupmeSkype