Telewizor Sony PlayStation 3D zadebiutuje jesienią w Europie

Jak hucznie zapowiedziano na targach E3, trójwymiarowy telewizor Sony PlayStation ma zawitać do Europy jesienią tego roku.

Podczas samej prezentacji, telewizor wywołał spore kontrowersje. Jest mały, jeśli chodzi o wymagania konsolowych graczy, bo posiada ekran o przekątnej tylko 24 cale. Ekran może jednak zaoferować możliwość grania we dwie osoby bez konieczności dzielenia obrazu (SimulView). Wszystko dzięki okularom 3D umożliwiających każdemu z graczy możliwość oglądania obrazu swojej własnej zabawy. Niewątpliwie jest to niesamowicie ciekawa opcja i już dla niej samej warto będzie oczekiwać na urządzenie.

Niedawno Sony zapowiedział premierę telewizora na rynek europejski. W zestawie znajdują się dwie pary bezprzewodowych okularów oraz okablowanie. Sam ekran będzie oferowany w rozdzielczości 1080p i zostanie dodatkowo wyposażony w podświetlanie krawędziowe LED.

Ostatnią kwestią jest cena. Na rynku zachodnim waha się w okolicach 499 dolarów. W Europie jednak będzie to 499 euro. Czy 2000 zł. za telewizor 24-calowy to dużo? – Myślę, że tak.
Mamy jednak nadzieję, że technologia SimulView będzie warta wydania takiej kwoty.

[ź] pcformat.pl