Glossi jako ciekawy sposób na poukładanie streamu z wielu serwisów społecznościowych

Kilka dni temu natknąłem się na Glossi – usługę, która obiecuje poukładać Twój stream z kilku serwisów jednocześnie. Na wirtualnej ścianie, w odpowiednich rubrykach znaleźć będą mogły się statusy z Twittera i Facebooka, check-iny z Forsquare, wpisy z Tumblr i zdjęcia z lokalizacją z Instagramu. A to wszystko podane w przystępnej formie i praktycznie bez naszego wysiłku.

Reklama

Glossi (czy też Glos.si) jest usługą, która moim zdaniem ma pewien ściśle określony target. Jako ciekawostka zainteresuje zapewne wiele osób, jednak na dłużej zostaną tylko nieliczni – Ci, z myślą o których Glossi powstało. Obecnie wielu bloggerów przenosi swoją działalność w dużej mierze czy też całkowicie do innych kanałów komunikacji. Zdarza się, że publikujemy ciekawe wpisy na Tumblrze, Google+ (w Glossi nieobsługiwane ze względu na oczekiwane dopiero API), Facebooku i Twitterze. A do tego publikujemy zdjęcia na Instagramie i Flickrze. Dla nas ogarnięcie wszystkich kanałów komunikacji może wydawać się dość proste, jednak dla osoby, która obserwuje nasze wpisy na różnych platformach może być to nie lada wyzwanie. Niektóre z nich po prostu pominie.

Podepnij się do swoich kont w ciągu kilku sekund

Glossi moim zdaniem to produkt, który skierowany jest do – nazwijmy to może nieco dziwnie – krzykaczy multikanałowych (clamorus multicanalis :)). Osoby zamieszczające treść na wielu serwisach mogą ją wreszcie w całości zebrać do kupy dzięki Glossi i oddać w ręce obserwujących czy też czytelników – i nie są to najbardziej lubiane posty, ale WSZYSTKIE wpisy.

To, co podoba mi się w Glossi to przejrzystość. Wpisy są posegregowane od najnowszego (u góry) do nieco starszych. Wyglądem przypomina to interaktywną gazetę. Zakładka “Friends” pozwala na szukanie przyjaciół z sieci, którzy także używają Glossi. Robi się z tego taki mały portal społecznościowy, gdyż możemy podglądać nie tylko znajomych, ale także losowe konta (zakładka “Random”).

Przejrzyście, prawda?

O Glossi można wiele napisać. Docelową grupą są jak już wspomniałem osoby, które chcą przedstawić obserwującym całość swojego streamu porozrzucanego na różnych kanałach. Utworzenie konta i jego skonfigurowanie trwa około 30 sekund. Po tym czasie możemy cieszyć się w pełni działającą obsługą. Aż bije minimalizmem – i o to chodzi!

Zaproszenia

Pod tym linkiem pierwsze dziesięć osób będzie mogło założyć konto na Glossi. Zachęcamy do testów i przesyłania cennego feedbacku do twórców usługi.