Fałszywe powiadomienia od Allegro po wczorajszej awarii

Po wczorajszej awarii portalu Allegro niektórzy użytkownicy zaczęli dostawać powiadomienia na skrzynkę pocztową mówiące o tym, że część danych została utracona i w celu ich uzupełnienia muszą je podać, odpisując na otrzymanego maila.


Jak to zwykle bywa w przypadku wyłudzeń danych, wiadomość była napisana niepoprawnie gramatycznie oraz stylistycznie. Jak zapewniają pracownicy Allegro, wiadomość nie pochodzi od nich i jest to zwyczajna próba wyłudzenia danych. Proszą także, by w przypadku otrzymania takiej wiadomości nie udzielać na nią odpowiedzi.

Jeśli ktoś taką wiadomość otrzymał i odpowiedział na nią podając swoje dane, jest proszony o kontakt z serwisem Allegro – czytamy w komunikacie.

Wiadomość jest umieszczona poniżej wraz z zachowaniem oryginalnej pisowni.

Drodzy cennych klientów,

Ich zastosowanie podczas modernizacji wykonane na Allegro mamy stracić wiele informacji o koncie z nami tak, to musisz podać nam dane konta dla nas, aby obliczyć swoje konto w naszym rodzaju bazy danych do nas teraz ze szczegółami, aby uniknąć utraty lub zawieszenia konta Wyślij nam następujące informacje:

imię i nazwisko:

adres:

ID użytkownika Allegro:

Hasło Allegro:

E-mail:

Wynik:

Przepraszamy, że z tym problemem. Proszę odpowiedzieć na ten e-mail jak najszybciej po
jego otrzymaniu.