Microsoft Arc Keyboard – ładnie i wygodnie

Do redakcji trafiła również nietypowa klawiatura. Dlaczego nietypowa? To klawiatura z nowej linii kompaktowych klawiatur, które przeznaczone są w te miejsca, gdzie pełnowymiarowa klawiatura albo nie ma się gdzie zmieścić, albo po prostu nie komponuje się nam z otoczeniem. :) Większość z nas nie potrzebuje przecież bloku numerycznego…

Specyfikacja

  1. Klawiatura, która po prostu dobrze wygląda.
  2. Mała i lekka.
  3. Mikronadajnik z dokowaniem magnetycznym pod klawiaturą.
  4. Bezprzewodowa 2.4GHz

Nietypowe rozwiązania:

  • Bardzo duża spacja – trudno mi jest na razie się przestawić na bezwzrokowe pisanie, gdyż zamiast polskich znaków z ALT wciskam spację. Czy przyzwyczajenie się do tego jest możliwe będę mógł powiedzieć po dłuższym czasie użytkowania.
  • Brak typowych strzałek kierunkowych – mamy tu jeden przycisk 4 kierunkowy.
  • Wygięty kształt w górę aby dłonie lepiej się układały.
  • Brak przycisków on/off do zasilania – inteligentne usypianie.

Podsumowanie

Klawiatura po paru tygodniach użytkowania zastąpiła mi moją poprzednią na BT. Dlaczego Logitech i MS nie mogą się dogadać i opracować jeden, wspólny mikronadajnik. Znacznie by to ułatwiło nam życie. Póki co trzeba mieć, jak w moim przypadku, dwa zajęte porty usb. Moje biurko nie grzeszy rozmiarami i mała klawiatura sprawdza się tu wyśmienicie. Przy czym muszę dodać, że to wykończenie na czarny błysk wcale nie łapie tak śladów palców jak się tego wcześniej obawiałem, na dowód rzeczowy z odciskami palców bardziej tu wygląda monitor. ;)