Jak korzystać z Google Music poza USA?

Na Google+, Arvid Bux (blogger i fan pro­duk­tów Google) podał „przepis” na kupno utworów w Google Music nie miesz­ka­jąc w USA. Sposób przez niego podany działa. My jednak skupimy się na samym procesie rejestracji w usłudze. Są dwa sposoby na dostanie się do Google Music spoza granic USA.

TunnelBear lub inny VPS

Sposób prostszy. Pobieramy Little TunnelBear, rejestrujemy się w usłudze, aktywujemy konto klikając na link w mailu, a następnie logujemy się i odpalamy gałką po lewej stronie VPN. Jeśli napis “connecting” się utrzymuje, wyłączamy i jeszcze raz włączamy VPN (gałką).

Jeżeli napis “Connecting” utrzymuje się zbyt długo, wciśnijcie dwa razy gałkę po lewej stronie

Z włączonym w tle VPN-em udajemy się na stronę Google Music, logujemy się na konto w usługach Google i pobieramy Music Managera. Po pobraniu programu i jego instalacji logujemy się na identyczne dane. Wrzućcie także kilka piosenek na swoje konto w usłudze. Od tej pory Google Music będzie działać bez aktywnego VPNa.

Proxy

Innym sposobem jest użycie amerykańskiego Proxy chociażby stąd i liczenie na to, że lagi będą na tyle niewielkie, aby móc zalogować się na konto Google Music także w Music Managerze.

Napiszcie, czy sposób zadziałał.