CES 2012 zwiastuje rok ultrabooków

Są raczej drogie, wydajne i piękne. Ultrabooki to niejako kompromis pomiędzy tabletem z dołączaną klawiaturą (waga, mobilność) a laptopem (mniej mobilnym, cięższym). Ci z Was, którzy planują zakup notebooka w tym roku bądź rozważają nabycie hybrydy takiej jak ASUS Transformer Prime powinni się wstrzymać z wybieraniem czegoś dla siebie. Targi CES 2012 rozpoczną się w przyszłym tygodniu, podczas nich kilku producentów zaprezentuje kilkanaście modeli ultrabooków. Warto poczekać na wysyp tych urządzeń w bieżącym roku, także z uwagi na fakt, że ich ceny spadną.

HP Envy lineup (Spectre)

O linii Envy wiemy niewiele prócz tego, że ultrabooki z tej serii wyposażone zostaną w system Beats Audio. Powyższy zwiastun to jedyna poszlaka, a o sprzęcie od HP dowiemy się więcej dopiero w trakcie trwania targów CES.

Vizo

Linia komputerów od firmy Vizo

Na grafice powyżej widać 14-calowego ultrabooka, który zostanie zaprezentowany na targach CES. Nie wiadomo ile będzie kosztować i co skrywa w środku. Vizo chce zaproponować agresywną strategię cenową by podbić rynek. Jeśli ultrabook zaprezentowany przez firmę będzie “mocny” i tani to może się udać.

Najcieńszy ultrabook świata od Toshiby

Toshiba Portege Z55

Według newsów krążących w sieci od około tygodnia, japoński producent miałby podczas targów zaprezentować nie tylko najcieńszy tablet na świecie (wodoodporny, z ekranem OLED), ale także najcieńszy ultrabook w historii. Plotki mówią o tym, że ma być odpowiednikiem Toshiby Portege Z55 dla rynku amerykańskiego.

Supercienki ultrabook od LG

LG Z330

LG zaprezentuje na targach CES dwa ultrabooki. Poniżej podajemy modele wraz ze specyfikacją każdego z nich.

  • Z330 Super Ultrabook: ekran 13’3 cala, startuje w 10 sekund, 4GB RAM, 120-256GB SATA3 SDD,
  • Z430 Super Ultrabook: ekran HD 14 celi, startuje w 12 sekund, do 8GB RAM, podwójny dysk SSD plus zwykły HDD

Lenovo

Lenovo ThinkPad T430u (X1 wyglądać będzie tak samo)

Lenovo zaprezentować powinno dwa ultrabooki spod szyldu “Thin and Thinner”. Mianowicie chodzi o modele T430u Ultrabook (biznesowy) oraz drugi – ultracienki – X1 Hybrid. Obydwa są okropnie brzydkie.

T430u, to ultrabook z ekranem o przekątnej 14 cali. Jego cena oscylować będzie w okolicach 850$. Ma 2 centymetry grubości, waży mniej niż 1,8kg, a w środku skrywa procesor Intel Core i5 lub i7 oraz do 16GB pamięci RAM.

Hybryda zwana X1 nie jest oficjalnie nazywana ultrabookiem, ale zaliczmy ją do tej kategorii. Będzie o 4mm cieńsza od T430u i zostanie wyposażona w procesor Intel i7, 8GB RAM i dysk SSD o pojemności 160GB. Ten drogi ultrabook (około 1,500$) potrafi przełączać się pomiędzy dwoma systemami – Windowsem 7 64bit i instancją Linuksa wystarczającą do przeglądania internetu czy oglądania filmów. Bateria pozwala na 10 godzin pracy.

[ź] slashgear.com, digitaltrends.com, thenextweb.com, mashable.com, theverge.com