Artivia.pl – social reporting i nie tylko

Artivia.pl to nowy projekt internetowy wyspecjalizowany w social reportingu (reportażu społecznościowym) i udostępnianiu materiałów dziennikarskich. Serwis został uruchomiony na początku tego roku i stanowi alternatywę dla typowych agencji prasowych. Różni się od nich tym, że publikować tu może każdy kto robi coś interesującego, a model biznesowy jest podobny do modelu istniejącego w serwisach stockowych.

Celem serwisu Artivia jest dostarczanie treści (fotografie, teksty, video i audio) tworzonych przez współpracujących dziennikarzy i reporterów, zarówno profesjonalnych, jak i tych dla których działalność twórcza jest zajęciem dodatkowym.

Zdjęcia robione telefonem komórkowym, artykuły pisane przy użyciu smartfona, mikroblogi – to siła oddziaływania pojedynczego internauty, którą my zauważamy – mówią twórcy serwisu.

Ludzie mają możliwość dzielenia się tym co robią praktycznie wszędzie i o każdej porze. Wiemy też jak ważne są dla naszych klientów treści unikalne i dzięki naszym twórcom możemy zaproponować klientom niepowtarzalne i aktualne reportaże.

Artivia.pl umożliwia użytkownikom wyszukiwanie i pobieranie pojedynczych utworów ze zgromadzonych zasobów, jak również w modelu B2B, gdzie dedykowane treści tworzone są na indywidualne zamówienie klienta.

Plany rozwojowe zakładają rozbudowę bazy współpracujących dziennikarzy i fotografów oraz poszerzanie kompetencji w zakresie tworzenia treści dla serwisów regionalnych (informacje społeczne i kulturalne), lifestyle oraz branżowych (gospodarka, finanse, technologie).

Cieszę się, że powstają takie serwisy. Z prawami autorskimi nie ma żartów, z czego często nie zdają sobie sprawy niedoświadczeni blogerzy, czy początkujący dziennikarze. Utarło się, że do własnej pracy wystarczy wrzucić jakieś zdjęcie, czy wideo z sieci i to załatwia sprawę. Nic bardziej mylnego! Jeżeli poważnie myślimy o tym co robimy, powinniśmy zadbać o materiały wysokiej jakości. Między innymi w takim celu powstał serwis Artivia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie serwisu: http://artivia.pl – Serwis Artivia.pl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1, pod hasłem “Inwestujemy w waszą przyszłość”.

[ź] artivia.pl