LG Optimus Vu – pierwszy konkurent Samsunga Galaxy Note

Kiedy ósmego lutego LG zaprezentowało teaser nowego urządzenia o nazwie Optimus Vu, rozpoczęła się fala plotek. Koreański konkurent Galaxy Note’a miał mieć dwurdzeniowy procesor Snapdragon o taktowaniu 1.5 GHz, 1GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz móc robić zdjęcia 8-megapikselowym aparatem. To wszystko wydawało się dosyć realne w przeciwieństwie do ekranu: 5″, IPS, ale w proporcjach 4:3 i rozdzielczości 1024×768 – żadne urządzenie z Androidem nie miało dotychczas ekranu w takiej rozdzielczości, do tego sam Optimus wygląda dosyć… dziwacznie. Tabletofon mający wspierać LTE, zaraz wyciekł na zdjęciach.

http://www.youtube.com/watch?v=pinvuidqgDw&feature=player_embedded

Dzisiaj, gdy wszyscy czekają na Mobile World Congress, LG zaprezentowało Optimusa Vu. Wszystkie plotki się sprawdziły – jest ten sam procesor, aparat 8Mpix, LTE oraz ten sam, dziwny ekran, jednak w porównaniu do plotek posiada on 32 GB wbudowanej pamięci. Optimus Vu jest mniejszy od konkurenta – jego wymiary to: 139,6 x 90,4 x 8,5 mm. Jest też nieco lżejszy, waży bowiem 168 gram. Niestety, tabletofon od LG działa pod kontrolą Androida w wersji 2.3, jednak producent zapewnia, że aktualizacja do Ice Cream Sandwich szybko się pojawi. Podobnie jak Note, Vu będzie wspierał obsługę stylusa, czy będzie on tak rozbudowany jak S-Pen? Zobaczymy już 27. lutego.

Czy tabletofony to przyszłość? Nie jestem w stanie na to odpowiedź, dopóki nie będę miał okazji jednego z nich przetestować. Wiem jedynie tyle, że niesłusznie wyśmiewałem po premierze Galaxy Note’a – skoro konkurencja podchwyciła temat, to znaczy, że coś musi być na rzeczy.

Oficjalna informacja o nowym modelu: http://www.lgnewsroom.co.kr/contents/11657