Empik chce wprowadzić nowy… czytnik?

Niedawno pisałem na temat cen e-booków w Polsce, polemizując z Wyborczą, a tymczasem Empik przygotował małą “niespodziankę” dla czytelników cyfrowych publikacji.

Na początku marca w ofercie sieci Empik oraz sklepu internetowego Empik.com pojawi się czytnik niemieckiej firmy TrekStor, która ten produkt sprzedała już w ponad pół miliona egzemplarzach w całej Europie. Czytnik ma być sprzedawany po 229,99 zł.

Pytanie tylko, czy rzeczywiście powinniśmy mówić o czytniku, czy raczej o… tablecie. Urządzenie bowiem posiada wbudowany kolorowy 7” wyświetlacz LCD o wymiarach 800 x 480 pikseli. Wbudowana bateria pozwala na 8 godzin czytania dokumentów w formacie PDF, ePUB, FB2 czy TXT, albo na 30 godzin słuchania muzyki (w formacie MP3, WAV, WMA lub OGG) – co brzmi kuriozalnie przy sygnowaniu przez Empik tego urządzenia jako czytnik. Zwłaszcza, że ten powinien raczej być oparty na technologii e-Ink, co pozwalałoby czytać e-booki równie wygodnie, co ich papierowe odpowiedniki.

Cóż, jestem ogromnie ciekaw, jak wielkie zainteresowanie tym “czytnikiem” wzbudzi wśród kupujących Empik. Tym bardziej, że rynek e-booków, a co za tym idzie: także czytników, zaczyna rosnąć. A to oznacza, że w tym roku może nas czekać jeszcze wysyp podobnych urządzeń, niekoniecznie męczących oczy…

[ź] wyborcza.biz