Onet (zapytaj.onet.pl) współpracuje z NK

Polska społecznościówka – NK.pl podjęła współpracę z Onetem (lub odwrotnie ;-)). Od teraz na stronie zapytaj.onet.pl użytkownicy naszej-klasy mogą bezpiecznie się logować do “pytajki” i używać jej do woli. Użytkownicy NK będą mogli banalnie prosto zadawać pytania znajomym.

To kolejna oferta Onetu z obszaru mediów społecznościowych po ogłoszonej w zeszłym tygodniu integracji z Facebookiem. Media społecznościowe stały się elementem naszego życia. Jako Onet widzimy te zmiany i dostrzegamy potencjał w takim masowym upowszechnieniu naszych treści. Wierzymy, że nowe partnerstwo pomoże nam w skutecznej dystrybucji treści. Serwis Zapytaj.onet.pl to prawie 1,6 miliona zarejestrowanych użytkowników, którzy do tej pory zadali prawie 13 milionów pytań, udzielając na nie 170 milionów odpowiedzi – Marcin Langowski, Z-ca Dyrektora ds. Innowacji.

Jak widać poniżej baza użytkowników Onetwego serwisu Q&A (pytanie i odpowiedź) jest bardzo pokaźna. Baza użytkowników NK też nie ma się czego wstydzić, podjęta współpraca oficjalnie jest z pewnością ukłonem w stronę użytkowników NK, a dla Onetu sposobem na jeszcze większą popularność.

Statystyki zapytaj.onet.pl

Wczoraj:

  • 21350 nowych pytań, sond i ankiet,
  • 219935 odpowiedzi.

Wszystkich:

  • 12953946 pytań, sond i ankiet,
  • 172218254 odpowiedzi,
  • 1605706 użytkowników.

Tego typu współpraca to coraz popularniejszy trend. Niedawno Onet z WP wprowadzili na przykład integrację z Facebookiem, którą za granicą zaimplementowano ponad pół roku temu.