Problemy z Nokią Lumia 900 rozwiązane, dlaczego zapowiada się dobrze

Okazało się, że świeżo co wypuszczona na rynek amerykański Lumia 900 ma dość poważne problemy w działaniu. Użytkownicy, którzy podpisali umowy z AT&T i otrzymali Nokie narzekali na transmisję danych. Jest ona albo przerywana, albo w ogóle nie było połączenia z danymi pakietowymi.

Sam operator nie wypowiedział się na temat usterki. Na szczęście sama Nokia zareagowała szybko i konkretnie.

Usterka, która ma i miała miejsce, spowodowana jest błędami w systemie operacyjnym. Każdy kto doświadczył tej bolączki może otrzymać nową Lumię 900 lub skorzystać z aktualizacji, która ma się pojawić w Zune 16 kwietnia. Dodatkowo, jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony nad wyraz może otrzymać do 21 kwietnia 100 dolarów na rachunku. Ot tak, w ramach rekompensaty.

Można wybaczyć powstały problem w oprogramowaniu, Lumia 900 jest przecież pierwszym smartfonem wspierającym LTE od Nokii w Stanach. ;-)

To miły gest ze strony Nokii, który pokazuje, że fińskiemu producentowi zależy na tamtejszym rynku. Szczególnie, że w sieci pojawiają się filmiki konfrontujące Lumię 900 z Samsungiem Galaxy Nexus.

Widać, że ogólna wydajność nie odstaje od Samsunga, a wręcz przeciwnie, jest nawet lepsza. Takie wideo jest tylko jednym z kilku przykładów na rozwojowość całej platformy Windwos Phone, a Nokia mimo problemów z transmisją nadal może chwalić się na lewo i prawo swoim flagowcem.

[ź] nokia.com