Kupiłeś Nexusa 7 przed obniżką cen? ASUS Ci to zrekompensuje

Jeśli kupiłeś tablet Nexus 7 przed 29 października, czyli przed obniżką cen, prawdopodobnie jesteś uprawniony do rekompensaty ze strony ASUSA. Zadośćuczynienie producenta ma związek z likwidacją modelu o pojemności 8 GB na rzecz wersji z pamięcią 16 GB. Ten drugi kosztuje obecnie tyle ile jego poprzednik.
Kupiłeś Nexusa 7 przed obniżką cen? ASUS Ci to zrekompensuje

Październikowi nabywcy Nexusa 7 o pojemności 8 lub 16 GB mają więc prawo czuć się nieco oszukani. ASUS – jako producent, najwyraźniej rozumie zaistniałą sytuację. Dlatego firma postanowiła zaoferować europejskim klientom vouchery na kwotę 30 € (~125 zł), za które w sklepie firmowym ASUSA mogą nabyć np. akcesoria do swoich tabletów.

Jest jednak jedno ale. Do uzyskania vouchera uprawnione są osoby, które kupiły tablet bezpośrednio u ASUSA lub Google. Tablet musi również być zarejestrowany w systemie gwarancyjnym producenta.

Niejasne jest dla mnie sformułowanie: uprawnione są osoby, które kupiły tablet bezpośrednio u ASUSA. Zakup bezpośrednio u Google jest bowiem oczywisty – dotyczy sklepy Play. Co do ASUSA, nie wiem. Czy osoby, które nabyły tablet w sklepach takich jakich jak X-KOM nie będą uprawnione do rekompensaty?

Dowiemy się zapewne wkrótce. Osoby zainteresowane uzyskaniem vouchera mogą zgłaszać się do 30 listopada.