Najlepszy prezent dla dziecka to… tablet?

Święta coraz bliżej, co widać nie tylko w kalendarzu, ale też na wystawach sklepowych. Rozpoczął się już na dobre czas, kiedy kupujemy naszym bliskim prezenty, biorąc pod uwagę ich wiek, płeć, zainteresowania i – co nieraz bywa najważniejsze – stan naszego portfela. Firma GoClever doszła do wniosku, że dobrym prezentem dla dziecka może być tablet i zaprezentowała dwa nowe modele: Genius7 oraz PlayTAB.
Najlepszy prezent dla dziecka to… tablet?

Tablety te przeznaczone są dla najmłodszych domowników – Genius7 dla dzieci w wieku od 3-7 lat, PlayTAB – od 5-12 roku życia. Każdy z nich wyposażony został w aplikacje, dzięki którym dziecko może rozwijać naukę pisania, czytania czy liczenia. Ponadto następne aplikacje pozwolą rozwinąć umiejętności organizacji i planowania lub rozwiną refleks dziecka. Dodatkowo na tabletach zainstalowana jest aplikacja “Moje zwierzątko”, pozwalająca nauczyć dziecka systematycznej opieki nad zwierzątkiem domowym oraz odpowiedzialności.

GoClever Genius7

http://youtu.be/R4nFQW7aYnA

Technicznie rzecz ujmując, tablet wyposażony jest w 7-calowy ekran pojemnościowy LCD, działający w rozdzielczości 800×600 pikseli i działa na systemie Android 4.0.3. Całość napędza procesor Allwinner A13 o taktowaniu 1 GHz, 512 MB pamięci RAM czy też 4 GB pamięci flash. Wbudowany czytnik kart microSD pozwala rozszeszyć miejsce na przechowywanie danych do 32 gigabajtów. Tablet ponadto wyposażony jest w WiFi pozwalające surfować dzieciom po sieci oraz – co ciekawe – specjalną listę, na której rodzic może umieścić strony, do których jego pociecha będzie mieć dostęp.

Na tablecie można stworzyć 5 profili użytkowników: jeden dla rodzica i 4 dla dzieci. Istnieje także możliwość pobierania dodatkowych aplikacji dla dziecka – prosto z Opera Store oraz specjalnie przygotowanego sklepu Kalala, zawierającego oprogramowanie dla dzieci. Ponadto – standardowo – tablet zawiera czujnik ruchu, port microUSB 2.0, wejście mini-jack na słuchawki i dwie kamerki (odpowiednio przednia: 0,3 Mpix oraz tylna: 2 Mpix). Sprzęt zasilany jest przez akumulator Li-Ion o pojemności 2300 mAh, co pozwoli dzieciom bawić się i uczyć przez maksymalnie 3,5 godziny.

GoClever PlayTAB

http://youtu.be/XQCGcWAgYnc

Model ten wyróżnia większy, 8-calowy ekran o rozdzielczości HD (1024×768 pikseli) oraz 8 GB pamięci flash z Androidem 4.1. W celu zainstalowania na urządzeniu dodatkowych aplikacji, wystarczy odwiedzić Google Play. Zwiększono także pojemność baterii do 500 mAh, dzięki czemu starsi domownicy mogą użytkować tablet do 6 godzin bez ładowania.

Oba modele firmy GoClever posiadają wbudowaną kontrolę rodzicielską, dzięki której nie tylko ustalimy – jak wspominałem – listę dostępnych stron WWW, ale także możemy ustawić czas korzystania z urządzenia. Tablety objęte są dwuletnią gwarancją, cena każdego z nich to odpowiednio 399zł za Genius7 oraz 499 zł za PlayTAB.