Amazon przejmuje syntezator mowy IVONA

Firma IVONA Software, producent oprogramowania w technologii text-to-speech, ogłosił dziś, że został częścią Amazon.com. Tym samym znany wszystkim dobrze syntezator mowy otrzymał olbrzymie wsparcie ze strony amerykańskiego koncernu.
Amazon przejmuje syntezator mowy IVONA

Jak powiedział Dave Limp, Vice President Amazon Kindle:

“Opracowana przez IVONA Software wyjątkowa technologia text-to-speech (…) [jest] kluczowym elementem funkcji zwiększających dostępność Kindle Fire, w tym Text-to-Speech, Voice Guide, czy Explore by Touch.”
“Zespół IVONA podziela naszą pasję do innowacji i koncentrację na potrzebach klienta. Liczymy na dalszy rozwój i dostarczanie świetnych produktów pozwalających na budowę najwyższej klasy rozwiązań głosowych klientom na całym świecie.”

Oferowane dotąd produkty firmy IVONA pozwalają odczytywać teksty 44 głosami w 17 językach. Ponadto firma współpracuje z organizacjami osób niewidomych i słabo widzących.

Cieszy fakt, że polska firma wzbudziła zainteresowanie giganta z zachodu – tym bardziej, że mam wrażenie, że w naszym kraju najczęstszym sposobem wykorzystywania usług tej firmy jest podkładanie nieśmiesznych, wulgarnych tekstów pod filmiki i zamieszczanie ich na YouTube… Tym samym IVONA Software otworzyła się na pewno na masę nowych klientów, zwłaszcza, że dziś wiadomość o zakupach Amazona  jest na ustach wszystkich, począwszy od polskich portali (także ogólnoinformacyjnych) poprzez Engadget, Mashable czy TechCrunch.