Google funduje brytyjskim szkołom 15 tysięcy Raspberry Pi

Lekcja informatyki w szkole, na której w kółko wałkowany jest Office? Jedyne programowanie, z jakim zapoznajesz się przez proces edukacji to kilka komed w HTML-u? Nie w Wielkiej Brytanii! Google funduje brytyjskim szkołom aż 15 tysięcy mikrokomputerów Raspberry Pi, by zachęcić młodzież do nauki programowania i tym samym wykreować kolejnych specjalistów z dziedziny informatyki czy techniki.
Google funduje brytyjskim szkołom 15 tysięcy Raspberry Pi

Google tym samym – rzecz jasna – po cichu zakłada, że wśród wykształconej w ten sposób młodzieży znajdą się też takie bystre umysły, które będzie można bez zawahania zatrudnić w Mountain View. Trzeba jednak przyznać, że sama idea jest szczytna – amerykański gigant w ten sposób zwiększa szanse brytyjskiej młodzieży na znalezienie pracy (oczywiście pod warunkiem, że ta ochoczo weźmie się za kombinowanie ze szkolnymi Raspberry Pi).

Reklama
schemat

Jak powiedział prezes Google, Eric Schmidt:

Brytyjscy innowatorzy i przedsiębiorcy zmienili świat – telefon, telewizja i komputery zostały wynalezione właśnie tutaj. (…) Pracujemy, aby zachęcić następne pokolenia informatyków i mamy nadzieję, że ta darowizna dla brytyjskich uczniów pomoże napędzić nową falę innowacji.

Samo Raspberry Pi sprzedaje się także naprawdę nieźle – ponad 2 tygodnie temu TechCrunch informował o tym, że została sprzedana już milionowa “malinka”. A Wy, macie już swój mikrokomputer?