Buduj mosty z Bridgym Jonesem!

Kojarzycie gry, w których należy budować most, po którym będzie mógł przejechać pociąg tak, by konstrukcja się nie zawaliła? Większość gier tego typu jest – delikatnie mówiąc – monotonna i sztywna. Sam proces konstrukcji przebiega dość opornie, a potem po prostu obserwujemy (udany lub nie) przejazd lokomotywy z wagonami. Bridgy Jones – aplikacja stworzona przez GrowApp – skutecznie łamie ten stereotyp, dostarczając nam mnóstwo zabawy razem z tytułowym Bridgym, jego psem Bonnerem i ich lokomotywą ;).
Buduj mosty z Bridgym Jonesem!

Rysowany w komiksowym stylu Jones nie buduje mostów ot tak. Ma do dyspozycji m.in. różne rodzaje lin, drewno, dynamit czy też kamień. Do wyboru mamy dwa światy, w których toczy się rozgrywka, a każdy z nich podzielony jest na kilkanaście poziomów. Twórcy aplikacji zapewniają, że wraz z aktualizacjami gry pojawia się kolejne światy, w których przemierzać będziemy razem z bohaterami górskie przełęcze, mroczne kopalnie czy też leśne ostępy. Cały proces budowania jest na tyle prosty, że zrezygnowano z samouczka i gracze mogą natychmiast przystąpić do głównej rozgrywki.

02

Oprócz budowania mostów, otrzymujemy także bonusowe plansze, które nawiązują do klasyki gier komputerowych. Ponadto Bridgy co jakiś czas musi rozwiązywać zagadki logiczne, wplecione w fabułę gry, co nie pozwala nam się szybko znużyć zabawą w “Boba Budowniczego”. Ponadto smaczku dodaje możliwość sterowania lokomotywą prowadzoną przez Bridgy Jonesa, dzięki czemu możemy z jeszcze większą przyjemnością jeździć po naszych konstrukcjach.

Dlatego też, choć na rynku jest wiele gier typu puzzle-arcade, warto zatrzymać się na chwilę przy ciuchci Bridgy’ego i pomóc mu w konstruowaniu mostów oraz rozwiązywaniu zagadek ;)