LG WCP-300: najmniejsza bezprzewodowa ładowarka świata

Podczas targów Mobile World Congress 2013 w Barcelonie, LG zaprezentowało swój najnowszy produkt, który zyskał miano najmniejszego: WCP-300, bezprzewodową ładowarkę, działającą w technologii Qi, za pomocą indukcji – dokładnie tak samo, jak wspominane niedawno stoły w McDonald’s.
LG WCP-300: najmniejsza bezprzewodowa ładowarka świata

Pokazana światu ładowarka ma kształt krążka o średnicy 6,9 centymetra oraz powierzchnię ładującą aż o 70% większą niż w poprzednich modelach LG.

wcp-300_2

Producent zapowiada, że jeszcze w tym tygodniu bezprzewodowa ładowarka trafi do sklepów w Korei Południowej. Jej cena ma wynosić 65 tysięcy wonów, czyli około 190 złotych. LG zapowiada zarazem ekspansję na inne rynki.

Rozkwit gałęzi technologicznej związanej z ładowaniem bezprzewodowym może potrwać jeszcze długo i mam wrażenie, że dopiero nabiera on tempa. LG już na amerykańskim rynku sprzedaje dwa modele smartfonów – Spectrum 2 i Nexus 4 – które można ładować bezprzewodowo bez dodatkowych nakładek na telefon. Kwestia tego, czy powstaną kolejne smartfony dostosowane do technologii Qi też jest już przesądzona. Pytanie brzmi – kiedy – oraz który producent będzie wiódł prym w tej dziedzinie…