UPC Phone – telefon stacjonarny może być mobilny

Parafrazując jedno powiedzenie “informacje o śmierci telefonii stacjonarnej są mocno przesadzone”. Co więcej i w tej dziedzinie jeszcze można sporo ulepszyć co pokazuje właśnie UPC. Wadą telefonii stacjonarnej … jest jej stacjonarność ale można to obejść.
UPC Phone – telefon stacjonarny może być mobilny

UPC Polska, jako pierwszy operator w Polsce, przygotowało dla swoich klientów telefonii stacjonarnej innowacyjną i bezpłatną usługę – UPC Phone. Co ona daje? W skrócie pozwoli po prostu na wykonywanie i odbieranie połączeń przychodzących na telefon stacjonarny UPC w każdym miejscu, bez dodatkowych kosztów. Dzięki UPC Phone nie zapłacimy za roaming prowadząc rozmowy zagranicą. Wystarczy nam tylko smartphone i zasięg sieci WiFi lub 3G. Dzięki temu, że połączenia są rejestrowane możemy także sprawdzić, kto i kiedy dzwonił na nasz numer stacjonarny, a sama usługa ma wydaje mi się przyjazny interfejs i jest prosta w obsłudze.

Połączenia za granicą są płatne tak samo, jakby były wykonywane z miejsca, gdzie zainstalowana jest usługa telefonu stacjonarnego UPC (np. połączenia do Polski -> wg opłat jak za połączenia krajowe, połączenia do innych krajów -> wg opłat jak za połączenia zagraniczne). Gdy wykonujemy połączenie, odbiorca cały czas widzi nasz stacjonarny numer. Niestety widzę w tej aplikacji spore zagrożenie dla relacji sąsiedzkich, rodzinnych i koleżeńskich, przykładowo:

– Andrzej wpadam do Ciebie na kawę
– Sorry jestem w Egipcie
– W jakim Egipcie, co mi tu gadasz, przecież widzę, że dzwonię na Twój numer domowy.
– Dźwięk odkładanej z fochem słuchawki.

Ok to było może mniej serio ;) Od wielu lat sam nadal korzystam z telefonii stacjonarnej, systemów VOiP etc. Nadal to bardzo wygodne i tanie medium komunikacji, zwłaszcza firmowej.

Więcej informacji o aplikacji znajduje się na stronie: www.upc.pl/upc-phone UPC Phone można pobrać pod adresami: Google Play (> Android 2.0): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.upc.phone App Store (> iOS 4.0): http://itunes.apple.com/us/app/upc-phone/id538383566?ls=1&mt=8

upc


Jeśli zastanawiacie się czy ta usługa jest dobra, warto przypomnieć, że miesięcznik „Mobile Internet” uhonorował najlepsze usługi oraz produkty rynku IT i telekomunikacji w czasie corocznej gali. W kategorii – Usługa stacjonarna roku 2012 – UPC, za usługę „UPC Phone” rozszerzającą zakres zastosowań telefonu stacjonarnego.