Extreme Pro CFast 2.0, czyli superszybka karta od firmy SanDisk

Wyścig firm, które chcą stworzyć najszybszą kartę pamięci na świecie trwa w najlepsze. W lipcu było głośno o kartach SD z serii Toshiba Exceria oraz Exceria Pro, pozwalających na zapis z prędkością 240 MB/s oraz odczyt w tempie 260 MB/s. Teraz już wiadomo, że konkurencja bije Toshibę o głowę.
Extreme Pro CFast 2.0, czyli superszybka karta od firmy SanDisk

Firma SanDisk zaprezentowała kartę CompactFlash o nazwie Extreme Pro CFast 2.0, która ma niesamowite osiągi: szybkość odczytu to maksymalnie 450 MB/s, zaś zapisu można dokonać z prędkością 350 MB/s. Pozwala to nie tylko na sprawne wykonywanie zdjęć w olbrzymiej rozdzielczości, ale także wygodne zarządzanie wielkimi plikami – dla przykładu 100-gigabajtowy plik można przetransferować z tej karty w ciągu zaledwie czterech minut.

sandi1

Karty Extreme Pro CFast 2.0 przede wszystkim mogą znaleźć zastosowanie u osób, które zamierzają produkować filmy w wysokiej jakości, na przykład w rozdzielczości 4K, która staje się coraz bardziej modna. Karty te można zakupić zarówno w USA, jak i w Europie w wybranych sklepach fotograficznych oraz punktach sprzedaży firmy ARRI, dostępne są w wersji 60- oraz 120-gigabajtowej.

Źródło/Fot.: SanDisk