Cyfrowa rewolucja w radiofonii nadchodzi, a wraz z nią Ferguson Digital DAB+100

Od dłuższego czasu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pracuje nad wprowadzeniem radia cyfrowego DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus) i według wstępnych planów do 2020 roku cyfrowy sygnał powinien docierać na terenie całej Polski. W odpowiedzi na te działania firma Ferguson wprowadziła właśnie na rynek radioodbiornik wspierający technologię DAB+. Przetestowaliśmy dla Was to urządzenie.
Cyfrowa rewolucja w radiofonii nadchodzi, a wraz z nią Ferguson Digital DAB+100

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ferguson Digital DAB+100 swoim ciekawym wyglądem komponuje się do niemal każdego pomieszczenia: biura, kuchni, pokoju dziecięcego… z jednej strony na myśl przywodzi radia retro, z drugiej – wyposażony w cyfrowy wyświetlacz, stanowi z pewnością oryginalny eksponat na półce. Radio oprócz wyświetlacza LCD z podświetleniem oferuje także system RDS, pozwalający na wyświetlanie dodatkowych informacji od nadawcy, jak np. autora lub tytuł odtwarzanego utworu, programowanie czasu wyłączenia czy też radiobudzik. Ponadto urządzenie posiada zintegrowane porty USB oraz kart SD i odtwarza pliki MP3.

Po dwutygodniowym korzystaniu z radioodbiornika Digital DAB+100 muszę przyznać, że nie tylko swoim wyglądem wzbudzał zainteresowanie gości, ale też w pełni można było wykorzystać jego możliwości. Dzięki wbudowanemu przyciskowi do zmiany źródła można swobodnie przełączać się między slotem kart SD, portem USB, radiem FM czy też DAB+.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokrętło umieszczone pomiędzy przyciskami przesuwa się stopniowo, jak scroll myszki, dzięki czemu wiemy, jak bardzo zwiększamy/zmniejszamy głośność – w kilku wieżach zdarzało mi się, że po jakimś czasie pokrętło zaczynało “świrować” i mimo kręcenia w odpowiednim kierunku, poziom głośności szalał w obie strony – tutaj natomiast tego nie uświadczyłem. Po wyłączeniu radia na wyświetlaczu ukazuje się aktualna data i godzina, dzięki czemu może on posłużyć za dodatkowy zegarek i kalendarz w naszym pomieszczeniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ferguson Digital DAB+100 dostępny jest w sklepach z lektroniką użytkową. Cena sugerowana przez producenta to 249 złotych.