Nowości TP-LINK: Archer D9 / C9 + promo

Mając w domu już blisko kilkanaście różnych urządzeń WiFi (po remoncie pewnie i lodówka i pralka również ;)), router stał się urządzeniem, który wymieniam najczęściej. Producenci nie śpią, i nowe modele są coraz bardziej funkcjonalne, i jak też w przypadku TP-LINK również mogą stanowić ozdobę salonu.
Nowości TP-LINK: Archer D9 / C9 + promo

TP-LINK Archer D9

W moje ręce trafił tym razem dwupasmowy, gigabitowy, bezprzewodowy router/modem ADSL2+ TP-LINK Archer D9 który jest wszechstronnym urządzeniem, łączącym funkcje routera bezprzewodowego oraz modemu ADSL (w trybie emulacji portów może pracować jak C9 czyli jako modem kablowy), co umożliwia ograniczenie ilości używanych urządzeń oraz zajmowanego przez nie miejsca. Dzięki rozbudowanej funkcjonalności Archer D9 jest idealnym urządzeniem spełniającym rolę centralnego węzła sieci w domu lub małej firmie.

Technologie

Jak przystało na topowy model routera Archer D9 firmy TP-LINK obsługuje połączenia bezprzewodowe w standardzie 802.11ac i z dwoma sieciami o 1900Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach – większa wydajnośc, mniej zakłóceń. Stosuję to do rozdzielenia właśnie urządzeń na dwa “priorytety” wydajności.

TP-LINK wykorzystał tu trzy odłączane, dwupasmowe anteny wysokiej jakości. Dzięki temu router zapewnia najwyższą wydajność, prędkość i stabilność połączeń bezprzewodowych. Ponadto zastosowane w nim nadajniki o podwyższonej mocy zapewniają wysoki zasięg sygnału, oraz co najważniejsze technologia kształtowania wiązki umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń a następnie zwiększenia siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając najwyższą wydajność i stabilność połączeń. W moim przypadku, gdzie po pierwsze są liczne sygnały zakłócające z innych sieci oraz specyficzny układ pokoju z martwymi punktami, to funkcja okazuje się najważniejsza.

Router u mnie pracuje 24/7 przez 365 dni w roku, przerzucając 300-400GB/mc, więc bardzo istotna jest też stabilność i wytrzymałość. Szybki procesor i ekranowana obudowa ma w D9 zapewnić wysoką stabilność połączeń. Wydajny, dwurdzeniowy procesor o prędkości 1GHz zapewnia ciągłą i wydajną obsługę wielu połączeń przewodowych i bezprzewodowych jednocześnie, umożliwiając wykorzystanie całkowitego potencjału sieci bezprzewodowej routera. Ekranowanie wewnętrznych podzespołów urządzenia oraz portów Ethernet eliminuje zakłócenia zarówno dla połączeń przewodowych jak i bezprzewodowych. Zobaczymy jak będzie się sprawował po paru miesiącach.

Promocja :)

tp2

Jeżeli kupiłeś router z serii Archer pomiędzy 1 sierpnia a 30 września 2015 roku, możesz odebrać zupełnie za darmo kartę sieciową USB pracującą w najnowszym standardzie AC i zmodernizować swoją sieć prosto i szybko. W promocji biorą udział routery: Archer C9, Archer C8, Archer C7, Archer C5, Archer D9, Archer D7 i Archer D5.