Smartfon roku 2015 wg IT Tech Blog – Samsung Galaxy S6

Kupując smartfon musimy odpowiedzieć sobie na parę istotnych pytań, które nam przyspieszą wybór i pozwolą uniknąć dalszych rozczarowań.
Smartfon roku 2015 wg IT Tech Blog – Samsung Galaxy S6

tl:dr; kupcie Samsung Galaxy S6 :)

Cena

Tak to jest, zwłaszcza w naszych polskich realiach, główny czynnik od którego zaczynami. Reguła jest prosta, jeśli dysponujecie sporym budżetem kupujecie iPhone i tyle, działa szybko i sprawnie przez 2-3 lata od daty zakupu (zakładając, że nie upadnie ;)). Niestety wystarczy poczekać parę miesięcy od premier flagowców i ceny zaczynają się dramatycznie różnić.

W momencie zakupu na grudzień, różnica między SGS6 a iPhone 6s wynosiła ponad 1 000 zł, ponad 1 000 zł, ponad 1 000 zł … taaaak.

Foto

Zaraz po cenie / kosztach powinien być dla Was drugim głównym wyznacznikiem. Jeśli chcecie robić fotki, ale wystarczy Wam po prostu dobry aparat wybór macie szeroki. Jednakże jak już chcecie na prawdę zostać królami i królowymi Instagrama, ilość na prawdę topowych smartfonów z genialnym aparatem foto nie jest już tak powalająca i niedomagają nawet topowe firmy z modułami Sony etc. To pokazuje, że nie na samym module foto jakość się kończy, Samsung ma ekipę >300 osób, Apple >700 które pracują nad kompleksową obsługą i finalnym efektem i jakością zdjęć.

W przypadku Samsunga Galaxy S6, aparat z przesłoną 1.9 robi na prawdę doskonałą robotę, na równi z iPhone.

Ekran

Z upływem czasu skłaniam się coraz częściej do wyboru tylko AMOLED i wariantów, owszem kolory są przekłamane, ale to smartfon a nie studio foto dla magazynów i zalety ekranów AMOLED przeważają nad wadami. Ba, zakładam, że lobby anty AMOLED wynika tylko z tego, iż ekrany AMOLED i SAMOLED nadal są produkowane w mniejszych wolumenach i taki iPhone 7 z super AMOLED potrzebowałby kolejnych fabryk, aby nadążyć z zapotrzebaniem.

Bateria

Serio, dopóki nie nadejdzie nowa generacja produkcji baterii, pogodziłem się z myślą o 1 dniu aktywnej pracy i 99,99% smartfonów to oferuje. Nawet mój leciwy Nexus 5, mimo małej baterii wytrzymuje ten jeden dzień. Smartfony są po to aby z nich korzystać. Nie skłaniam się do wyborów smartfona głównie pod kątem jak pojemną baterię ma. Są ważniejsze cechy, które mogą być dla nas kluczowe na co dzień. Pamiętajcie, są powerbanki i tyle.

System

WP 10 damy jeszcze rok-dwa, niech sobie popracują. ;) iPhone wiadomo, ale patrz kwestia nr1. zostaje więc Android. Mit lagującego Androida nadal pokutuje, niemniej kolejne flagowce skutecznie z tym walczą. SGS6 ma tak mocne bebechy, iż nawet jeśli Android mógłby teoretycznie gdzieś niedomagać, smartfon dysponuje odpowiednim zapasem mocy.

Wybór: Samsung Galaxy S6

Nie jest to wpis dla wpisu, zakup został sformalizowany. ;) Na koniec 2015 szukaliśmy nowego smartfona i staraliśmy się wybrać ten optymalny. Gdyby nie “konieczność” szukania smartfona z jak najlepszym aparatem foto, wybór byłby szerszy i na pewno byśmy rozważyli inne dobre modele, niemniej w przedziale ok. 1 800 PLN, za który obecnie można nabyć nowe sztuki SGS6, trudno znaleźć już innego konkurenta.