Kamera TP-Link NC450 czyli dom zabezpieczony

W pewnym momencie życia kwestia posiadania monitoringu domu / biura staje się nie dodatkową zachcianką, a logicznym i koniecznym wręcz wyborem. Sytuacji w której może się przydać taka kamerka jest mnóstwo. W moim przypadku może mniej się boję tu o włamanie etc. niemniej kota mam zawsze pod kontrolą (do momentu gdy znajomi wrócili po dwóch dniach do kota z otwartym złamaniem, również wydawało mi się że kot sobie sam w mieszkaniu zawsze poradzi ;)).
Kamera TP-Link NC450 czyli dom zabezpieczony

Obecnie najbardziej zaawansowaną kamerą w ofercie TP-Link jest model NC450 który dzięki uprzejmości TP-Link mogę tutaj pokrótce przedstawić.

Szukam rozwiązań, które zawsze pozwolą zaoszczędzić i budżetu i miejsca. Szeroki kąt nagrywania, a w zasadzie nie kąt a już okrąg ;) bowiem prawie 360 stopni w poziomie oraz 150 stopni w pionie. Szklany obiektyw jest, a to nadal rzadkość w tej klasie kamer. Mamy tu oczywiście również pełen tryb nocny z diodami doświetlającymi oraz co ciekawe głośnik i mikrofon do dwu stronnej komunikacji w razie potrzeby, głos jest wyraźny i czysty, nie ma też znacznych opóźnień.

Do obsługi kamery służy bezpłatna aplikacja tpCamera. Umożliwia również nagranie filmu lub wykonanie zdjęcia, które później są przechowywane w pamięci urządzenia mobilnego. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja wykrywania ruchu i dźwięku z natychmiastowymi powiadomieniami. Kamera może je wysyłać na urządzenie mobilne lub wybraną skrzynkę mailową, w zależności od konfiguracji. Poniżej znajdziecie parę screenów z konfiguracji.

Obraz rejestrowany przez kamerę można również podejrzeć za pośrednictwem strony internetowej. Instalacja kamer zajmuje tylko chwilę każdemu, nawet mniej doświadczonym użytkownikom podobnych urządzeń. Posiadacze routerów z funkcją WPS instalacji mogą dokonać bezprzewodowo (wystarczyły mi dwa kliknięcia na routerze i kamerce), a aplikacja tpCamera przeprowadzi każdego przez cały proces konfiguracji krok po kroku. Kamery należy umocować za pomocą podkładek samoprzylepnych lub wkrętów w dogodnym miejscu: na blacie, na ścianie czy na suficie, więc mamy kilka możliwości konfiguracji.

Przykładowe pliki z kamery, do pobrania też :

W galerii wyżej widzicie informacje o aktualizacji, miałem okazję przetestować obydwie wersje firmware i zmiany są kolosalne. Dobrze wiedzieć, że TP-Link dba o rozwój oprogramowania. Mamy i wygodniejsze sterowanie przez dotyk / przesunięcie oraz lepszą jakość obrazu i żywsze kolory. Zmiany teoretycznie w firmware kamery owocowały zmianami w samej aplikacji TP-Link w obsłudze kamery.

Trudno znaleźć w tym przedziale cenowym lepszego parametrowo konkurenta. Dzięki dobrej aplikacji i obsłudze 360 mamy od TP-Link dobrą propozycję dla potrzeb domowego monitoringu.

Coś tam jako produkt
Lokowanie produktu: TP-Link