Wideo ujawnia wygląd nadchodzącego Oppo Find N2 Flip. W tym kierunku powinien też pójść Samsung

Podczas nadchodzącego Oppo INNO Day przypadającego na połowę grudnia, producent zaprezentuje nam dwa nowe składane smartfony. Następcę ubiegłorocznego Find N oraz pierwszy w swojej ofercie model z klapką. Oppo Find N2 Flip to interesujące urządzenie, którego wygląd został właśnie ujawniony na materiale wideo.
Oppo Find N

Oppo Find N

Oppo ma już w swoim portfolio konkurenta dla Galaxy Z Fold, więc nowy Find N2 Flip zawalczy z Galaxy Z Flip

Problem ze składanym Find N jest jeden – jest on dostępny jedynie w Chinach i choć to bardzo interesujące urządzenie, to na globalnym rynku go nie uświadczymy, a szkoda. Mówi się jednak, że o ile jego następca również nie wyjdzie poza Państwo Środka, to model z klapką ma już trafić do globalnej dystrybucji. Mamy nadzieję, że jest to prawda, bo Oppo Find N2 Flip prezentuje się naprawdę interesująco, co zresztą możecie zauważyć na poniższym materiale wideo. 

Od razu zaznaczamy, że kanciasty wygląd smartfon zawdzięcza obudowie maskującej, której używa się podczas testów, by ukryć pewne detale. Mimo tego widzimy wewnętrzny, składany ekran z centralnie umieszczonym otworem na aparat do selfie. Do tego wideo ujawnia nam podwójną wyspę aparatu i duży, pionowy ekran zewnętrzny, który rozmiarem jest zbliżony do wyświetlacza w tegorocznej Motoroli RAZR. Wedle przecieków jest to 3,26-calwoy panel OLED, który jest również w pełni funkcjonalny, więc można na nim robić o wiele więcej rzeczy, niż tylko podglądać selfie czy sprawdzać powiadomienia.

Podwójna wyspa zawiera 50-megapikselowy aparat główny i 8-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny. Nie jest to może bardzo imponująca konfiguracja, ale powinna być wystarczająca, zwłaszcza że Oppo sięgnęło po sensory Sony IMX890 i Sony IMX355. Jeśli chodzi o składany ekran wewnętrzny, jest to 6,8-calowy panel E6 AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Do tego wiadomo, że Oppo Find N2 Flip napędzany będzie przez układ Dimensity 9000 i zasilany przez baterię 4300 mAh obsługującą szybkie ładowanie z mocą 44W.

Premiera obu składanych smartfonów odbędzie się podczas wydarzenia INNO Day zaplanowanego na połowę miesiąca, więc już niedługo będziemy mogli poznać wszystkie szczegóły tego urządzenia i mamy nadzieję, że Oppo zdradzi również informacje o jego globalnej dostępności.