Użytkownicy modeli z serii Pixel 7 nie będą już musieli płacić za VPN. Google wprowadza długo wyczekiwaną funkcję

Podczas wydarzenia „Made by Google” gigant z Mountain View zaprezentował serię Pixel 7 i zegarek Pixel Watch. Ogłoszono również, że nowe flagowce dostaną bezpłatną funkcję VPN, która działać będzie za pośrednictwem aplikacji Google One. Teraz, po kilku miesiącach oczekiwania, w końcu jest ona wdrażana na modelach z nowej serii.
Użytkownicy modeli z serii Pixel 7 nie będą już musieli płacić za VPN. Google wprowadza długo wyczekiwaną funkcję

Podczas premiery serii Pixel 7 Google zapowiedział, że na urządzeniach pojawi się bezpłatna funkcja VPN. Po miesiącach oczekiwania w końcu trafia ona do użytkowników

VPN, czyli Virtual Private Network, pomaga w zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa w internecie. To taki szyfrowany tunel, chroniący naszą tożsamość online, ukrywający adres IP i pozwalający na bezpieczne korzystanie z publicznych hotspotów Wi-Fi. Dzięki niemu można też obejść blokadę lokalizacyjną, a więc uzyskać dostęp do treści niedostępnych w naszym kraju. Zwykle taka usługa jest płatna, jednak posiadacze modeli Pixel 7 i Pixel 7 Pro nie muszą martwić się opłatami.

Udostępniona w końcu funkcja działa za pośrednictwem aplikacji Google One i dostępna jest w takich krajach jak: Austria, Australia, Belgia, Kanada, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Islandia, Irlandia, Włochy, Japonia, Meksyk, Holandia, Norwegia, Korea Południowa, Hiszpania Szwecja Szwajcaria, Tajwan, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Na liście nie ma Polski, ale temu trudno się dziwić, bo nadal – nie wiadomo dlaczego – smartfony Google Pixel nie są dystrybuowane w naszym kraju.

Choć funkcja VPN oferowana przez Google jest darmowa, to użytkownicy mogą dokupić sobie dodatkową przestrzeń dyskową 2 TB w Google One, a taka subskrypcja kosztuje 9,99 dolara miesięcznie. Warto też wspomnieć, że firma zapewniła, że nawet podczas podróży do krajów, w których usługa normalnie nie jest dostępna, VPN nadal będzie działać.