Vivo nie ma zamiaru w grudniu odpoczywać. Pod koniec miesiąca zaprezentuje serię Vivo S16

Choć mamy już końcówkę roku, to wcale nie oznacza, że producenci smartfonów skończyli z nowościami na ten rok. Wręcz przeciwnie, bo w tym miesiącu czeka nas jeszcze kilka ekscytujących premier, a także takich, które może i nie są jakieś wielkie, ale też interesujące. Jedną z nich jest debiut serii Vivo S16.
Vivo S15

Vivo S15

Znany leaker Digital Chat Station po raz kolejny przychodzi do nas z porcją informacji, tym razem na temat smartfonów Vivo S16

Nowy przeciek ujawnia nam, że nadchodząca seria producenta składać się będzie z dwóch modeli – Vivo S16 i S16 Pro. Oba urządzenia zadebiutują w Chinach jeszcze w tym roku, pod koniec grudnia. Jednak to nie jedyne informacje, jakie zostały przekazane. Nie zabrakło też specyfikacji obu urządzeń, które w połączeniu z kilkoma wcześniejszymi szczegółami dają nam trochę większe pojęcie na temat szykowanych przez Vivo smartfonów.

Model Pro sięgnie po układ Dimensity 8200, natomiast model Pro będzie napędzany przez Snapdragon 8+ Gen 1, choć z niższą niż normalnie częstotliwością taktowania. Przekątne ekranów nie są co prawda znane, ale wydaje się, że w obu urządzeniach znajdzie się ekran OLED z wysoką częstotliwością odświeżania – zapewne 120 Hz. Przeciek potwierdził też szczegół, który już wcześniej poznaliśmy dzięki chińskiemu urzędowi certyfikacyjnego 3C – seria Vivo S16 będzie obsługiwać szybkie ładowanie z mocą 80 W.

Model S16 ma być dostępny w kolorze czarnym, niebieskim i fioletowym, podczas gdy S16 Pro prócz czarnego wariantu dostanie też wersją zieloną i pomarańczowo-złotą. Na razie więcej szczegółów nie znamy, ale warto na koniec jeszcze dodać, że niektóre źródła wskazują na obecność trzeciego modelu w tej serii – Vivo S16e, który miałby być napędzany przez… Exynosa 1080. Z racji, że więcej wzmianek na jego temat nie ma, do tej informacji podchodzimy raczej z dużą rezerwą.