Tym razem to Samsung skopiuje konkurencję. Składany Galaxy Z Flip 5 może inspirować się nowym Oppo

Jeśli chodzi o składane smartfony, to król bezsprzecznie jest jeden – Samsung. Nie oznacza to jednak, że nie może on inspirować się konkurencją. Patrząc na niedawny przeciek na temat Oppo Find N2 Flip nowe doniesienia o nadchodzącym Galaxy Z Flip 5 zdają się to potwierdzać.
Tym razem to Samsung skopiuje konkurencję. Składany Galaxy Z Flip 5 może inspirować się nowym Oppo

Samsung Galaxy Z Flip 5 dostanie większy ekran zewnętrzny

W sierpniu Samsung wprowadził na rynek Galaxy Z Flip 4 i jak zwykle zafundował nam trochę ulepszeń względem poprzednika. Nadal jednak producent trzyma się pewnych szczegółów konstrukcyjnych, które niekoniecznie są dobrym wyborem. Nowy przeciek wskazuje, że kolejna generacja smartfona z klapką przyniesie powiew świeżości, bo Samsung postanowi dokonać w nim kilku poważniejszych zmian. Ta najbardziej widoczna obejmie zewnętrzny ekran, który do tej pory w Galaxy Z Flip do największych nie należał.

Zewnętrzny wyświetlacz w składanych smartfonach typu Flip zwykle służy do szybkiego zerknięcia na powiadomienia, sprawdzenia godziny czy podglądu podczas robienia selfie tylnym aparatem. Jego funkcjonalność nie musi się jednak do tego ograniczać, co pokazała nam chociażby Motorola w swoim tegorocznym modelu RAZR. Wraz ze zwiększeniem przekątnej zewnętrznego ekranu, zwiększono także jego funkcjonalność. Takie samo podejście ma również Oppo, na co wskazuje niedawny wyciek. Nadchodzący Find N2 Flip dostanie ponad 3-calowy ekran na zewnątrz, z którego będzie można korzystać praktycznie tak samo, jak z tego głównego.

Samsung uparcie trzyma się panelu 1,9-calowego, który choć użyteczny, raczej na niewiele może się przydać. Informacje ujawnione przez leakera Rossa Younga wskazują, że przyszłoroczny Galaxy Z Flip 5 porzuci 1,9-calowy ekran na rzecz panelu 3-calowego. Ma być to odpowiedź na oczekiwania fanów marki i jeśli faktycznie do tego dojdzie, to z pewnością ich to ucieszy. Zawsze to dobrze, gdy producent słucha się swoich klientów, którzy najlepiej wiedzą, czego od smartfona oczekują.

Przy okazji warto wspomnieć, że oprócz powiększenia zewnętrznego ekranu, Samsung ulepszy również mechanizm zawiasów, czyniąc go mniej widocznym. Mamy nadzieję, że pomoże to osiągnąć idealne złożenie, bez pozostawiania szczeliny pomiędzy połówkami ekranu po złożeniu. Należy jednak pamiętać, że są to tylko plotki, które choć wydają się bardzo prawdopodobne, trudno jeszcze zweryfikować.