Amerykańska armia dostanie swoje elektryczne pickupy. Poznaliśmy szczegóły LTV

Firma Canoo pokazała efekt kontraktu z armią amerykańską, którego udało się jej uzyskać po zaprezentowaniu w zeszłym roku wszechstronnego Lifestyle Vehicle o wartości 35000$. Ten pojazd zwrócił uwagę armii amerykańskiej, która na początku tego roku przyznała jej kontrakt na opracowanie specjalnie skonstruowanego pojazdu do zastosowań wojskowych.
Amerykańska armia dostanie swoje elektryczne pickupy. Poznaliśmy szczegóły LTV

Elektryczne pickupy dla armii amerykańskiej

Tak oto powstał stworzony z myślą o ekstremalnych warunkach i tajnych operacjach wielozadaniowy Lekki Pojazd Taktyczny (LTV – Light Tactical Vehicle), który może transportować praktycznie wszystko, bo od sklejki, po amunicję i na różnorakim sprzęcie wojskowym kończąc. Wszystko po to, aby wspierać operacje w terenie i wytrzymywać ekstremalne warunki, jakie panują podczas operacji wojskowych.

Konstrukcja tego pojazdu wojskowego została wykonana jest z kompozytu węglowo-kevlarowego, który zapewnia wytrzymałość i niską wagę. W ruch wprowadzają go 32-calowe opony terenowe i 600-konny układ napędowy na wszystkie koła, a stabilność na wybojach zapewniają sprężyny powietrzne i podwyższone zawieszenie.