Jeśli już uciekać z Układu Słonecznego, to tylko z silnikami wykorzystującymi fuzję jądrową

Czy wiecie, że brytyjska firma Pulsar Fusion realizuje swój wielki plan opracowania silników rakietowych, które będą wykorzystywać potęgę Słońca (zachodzącej na tej gwieździe fuzję jądrową) do potencjalnego wyrwania ludzkości z Układu Słonecznego? Ostatnio firma doczekała się ogromnego finansowego wsparcia, które ma ułatwić dążenie do tego osiągnięcia. 
Fuzja jądrowa w rakietach kosmicznych
Fuzja jądrowa w rakietach kosmicznych

Kosmiczne silniki wykorzystujące fuzję jądrową to przyszłość. Tak przynajmniej uważa Pulsar Fusion

W dążeniu do swojej wizji ekologicznej technologii rakietowej w postaci napędu termojądrowego firma Pulsar Fusion głęboko wierzy, że bez okiełznanej w rakietach fuzji jądrowej ludzkość nie opuści Układu Słonecznego. To zjawisko nieustannie zachodzi na gwiazdach, które wykorzystują ją do produkcji ogromnych ilości energii przez nawet miliardy lat.

Fuzja jądrowa jest głównym tematem nowej ery w energetyce, ale jako że nadal nie udało nam się jej okiełznać, tym bardziej odległe jest jej wykorzystanie w silnikach rakietowych. Firma Pulsar Fusion będzie więc zapewne zmuszona do oczekiwania na postęp w tej technologii, zanim osiągnie swój ostateczny cel, ale jednocześnie może również pomagać w dążeniu do komercyjnie opłacalnych technologii fuzji jądrowej.