Nadchodzi kolejna gamingowa bestia. Red Magic 8 Pro zdradza swoją specyfikację

Rynek smartfonów do gier wciąż się rozrasta i jak zwykle niedługo po premierze nowego układu Qualcomma oczekujemy debiutu pierwszych tego typu urządzeń nowej generacji. Wydaje się, że pierwszym z nich będzie nadchodząca seria Red Magic 8, o której z dnia na dzień dowiadujemy się coraz więcej.
Red Magic 7 Pro

Red Magic 7 Pro

Przeciek zdradza specyfikację smartfona Red Magic 8 Pro

Nowa seria od Nubii ma składać się z dwóch modeli – podstawowego i Pro. Nie ma co ukrywać, że to właśnie ten drugi model będzie grał tutaj pierwsze skrzypce, na co zresztą dobitnie wskazuje liczba przecieków na jego temat. Spodziewamy się, że Red Magic 8 Pro będzie pierwszym na świecie gamingowym smartfonem napędzanym przez Snapdragona 8 Gen 2, czyli ogłoszonego w połowie listopada flagowca Qualcomma.

Oczywiście napędzający smartfon chipset nie jest jedynym, co wiemy na temat tego urządzenia. Chińska baza certyfikacyjna TENAA oraz 3C zdradziły nam na jego temat sporo szczegółów. Zaczynając od początku, Red Magic 8 Pro będzie wyposażony w 6,8-calowy, płaski ekran OLED o rozdzielczości 2480 x 1116 pikseli i wysoką częstotliwość odświeżania. Ta kwestia nie została sprecyzowana, jednak spodziewamy się odświeżania na poziomie minimum 120 Hz. Ujawnione rendery pokazały, że kamerka do selfie zostanie umieszczona pod ekranem, więc cały przedni panel będzie dostępny do użytku, bez żadnych zbędnych dodatków.

Wspomniany wcześniej Snapdragon 8 gen 2 wspierany będzie przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM LPDDR5 i do 1 TB pamięci wbudowanej typu UFS 4.0. Baza 3C ujawnia z kolei, że za zasilanie odpowie akumulator o pojemności 5000 lub 6000 mAh (mają pojawić się dwa warianty, choć równie dobrze ogniwo o mniejszej pojemności może znaleźć się na pokładzie modelu podstawowego) obsługujący szybkie ładowanie z mocą 165 W.

Typowo dla smartfonów gamingowych nie ma co oczekiwać wielkich fotograficznych możliwości. Rozdzielczość aparatu przedniego jest nam nieznana, ale z tyłu ma znaleźć się potrójna, dość podstawowa konfiguracja 50 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix. Z przecieku dowiedzieliśmy się też, że smartfon ma mieć wymiary 163,98 x 76,35 x 8,9 mm i będzie ważył około 228 gramów.

Nubia nadal nie ogłosiła daty premiery serii Red Magic 8, ale spodziewamy się, że stanie się to jeszcze w tym miesiącu.