Motorola Moto X40 zadebiutuje już za kilka dni. Nie musimy jednak tyle czekać, by poznać specyfikację tego smartfona

Kolejne dni będą naprawdę interesujące, jeśli chodzi o premiery smartfonów. Wśród nadchodzących modeli znajdzie się Motorola Moto X40, która oficjalnie zadebiutuje już 15 grudnia. Co wiemy o nadchodzącym flagowcu?
Render Moto X40

Render Moto X40

Już za kilka dni Motorola zaprezentuje Moto X40

Szczegóły Moto X40 ujawniły nam chińskie urzędy certyfikacyjne TENAA i 3C, a także popularny benchmark Geekbench. Nie zabrakło również renderów zdradzającego wygląd. Ten w dużej mierze przypomina Xiaomi 13, bo i tutaj mamy kwadratową wyspę aparatów z zaokrąglonymi rogami, choć umieszczenie czujników jest jednak nieco inne. Z przodu z kolei raczej nie ma nic ekscytującego, bo dostajemy ekran z zaokrąglonymi rogami i okrągłym, centralnie umieszczonym otworem na aparat do selfie. Jeśli jednak przyjrzymy się udostępnionemu plakatowi zdradzającemu przede wszystkim datę premiery Moto X40, to możemy na nim dostrzec, że jeden z dwóch modeli wydaje się pozbawiony otworu na aparat. Możliwe więc, że tak jak w przypadku poprzednika pojawią się dwie wersje, a druga będzie miała kamerkę ukrytą właśnie pod wyświetlaczem.

Tymczasem, jeśli chodzi o specyfikację Moto X40 wiadomo, że smartfon zostanie wyposażony w 6,67-calowy zakrzywiony panel OLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Jego sercem będzie oczywiście Snapdragon 8 Gen 2, wspierany przez maksymalnie 8 GB pamięci LPDDR5x RAM i do 512 GB pamięci wbudowanej. Aparat do selfie ma oferować 60 Mpix, natomiast tylna konfiguracja obejmie 50-megapikselowy aparat główny, 50-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny i 12-megapikselowy teleobiektyw. Przecieki wspominają jeszcze o akumulatorze 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania z mocą 125 W, a także o stopniu ochrony IP68.

Render Moto X40 | Źródło: My Smart Price

Jeśli chodzi o wspomniany wcześniej test w Geekbench, ten ujawnia z kolei wariant z 12 GB RAM oraz obecność Androida 13 na pokładzie. Warto przy okazji wspomnieć, że smartfon zdołał uzyskać 1471 punktów w teście jednordzeniowym i 4683 punkty w teście wielu rdzeni.

Render Moto X40 | Źródło: My Smart Price

Premiera Moto X40 już za kilka dni, więc na potwierdzenie przecieków nie będziemy musieli długo czekać. Spodziewamy się, że smartfon zadebiutuje na globalnym rynku jako Edge 40 Pro.