Nadchodzi kolejny smartfon z aparatem 200 Mpix. Xiaomi zdradza datę premiery serii Redmi Note 12

Liczba smartfonów wyposażonych w aparaty 200 Mpix sukcesywnie się zwiększa, a już na początku stycznie dołączy do nich jeszcze jeden model. Xiaomi ogłosiło właśnie datę premiery serii Redmi Note 12, ujawniając przy okazji kluczowy szczegół jego specyfikacji modelu z plusem.
Nadchodzi kolejny smartfon z aparatem 200 Mpix. Xiaomi zdradza datę premiery serii Redmi Note 12

Seria Redmi Note 12 już na początku przyszłego roku wkroczy na globalny rynek

Xiaomi zapowiedziało nadchodzące wydarzenie na 5 stycznia, co oznacza, że na światową premierę serii nie trzeba będzie długo czekać. Na razie urządzenia pojawią się w Indiach, jednak to dopiero pierwszy przystanek przed wejściem na kolejne rynki. Wraz z ogłoszeniem daty premiery, producent ujawnił kluczowy szczegół specyfikacji modelu Pro+. Będzie nim 200-megapikselowy aparat, który po raz drugi zawita na pokład smartfona producenta. Na plakacie widać też kształt wyspy aparatów – będzie ona prostokątna, z zaokrąglonymi rogami i oprócz największego czujnika pomieści też dwa inne aparaty i lampę błyskową. Niestety producent nie ujawnia innych szczegółów, ale te poznaliśmy już wcześniej, dzięki przeciekowi sprzed kilku dni.

Seria Redmi Note 12 składać się będzie z trzech modeli. Ten podstawowy napędzany będzie przez układ Snapdragon 4 Gen 1, natomiast sercem Pro i Pro+ stanie się Dimensity 1080. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że na pokładzie Note 12 Pro znajdzie się 50-megapikselowy aparat główny, 8-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny i 2-megapikselowy czujnik makro. W Note 12 Pro+ aparat główny będzie miał 200 Mpix, ale dwa pozostałe czujniki będą takie same. Wszystkie trzy modele zapewnią też obsługę sieci 5G.

Z racji, że do premiery zostało jeszcze kilka tygodni spodziewamy się, że zarówno przecieki, jak i Xiaomi, zdradzą nam jeszcze sporo szczegółów tych smartfonów.