Nie tylko nowe składaki. Podczas Oppo INNO Day 2022 zaprezentowano urządzenie medyczne OHealth H1

Coroczne wydarzenie Oppo INNO Day 2022 trwa i już pokazano pierwsze nowości, wśród których znalazło się interesujące urządzenie OHealth H1 wyposażone w 6 funkcji monitorowania zdrowia. Przyjrzyjmy się im bliżej.
Nie tylko nowe składaki. Podczas Oppo INNO Day 2022 zaprezentowano urządzenie medyczne OHealth H1

Niewielki, ale funkcjonalny. Co potrafi OHealth H1?

Choć smartwatche oferują już coraz więcej funkcji skierowanych na monitorowanie stanu naszego organizmu, to nie zawsze można z nich skorzystać. Tymczasem zaprezentowane dzisiaj urządzenie medyczne OHealth H1 może być wykorzystywane przez całą rodzinę, podczas opieki nad osobą starszą czy nawet w placówkach medycznych lub opiekuńczych. Do tego zresztą dąży Oppo, które chce wprowadzić inteligentne urządzenia właśnie w ten sektor.

OHealth H1 to inteligentne urządzenie, które oferuje 6 funkcji:

  1. Saturacja krwi – zamontowane specjalne sensory pozwalają na odczytywanie danych z wrażliwych opuszków palców. Wykrywają one poziom nasycenia krwi tlenem za pomocą metody zwanej fotopletyzmografią (PPG), dzięki czemu urządzenie zapewnia dokładność pomiarów.
  2. EKG – wraz ze specjalnym algorytmem, OHealth H1 może wykryć potencjalne zagrożenia dla serca, takie jak: arytmia lub migotanie przedsionków. Urządzenie działa podobnie jak elektrokardiograf w placówkach medycznych. 
  3. Odsłuch płuc i serca – OHealth H1 ma zamontowane specjalne czujniki piezoelektryczne, które mają za zadanie działać jak elektroniczny stetoskop. Dzięki temu zapewniona jest wyższa jakość sygnału, a w efekcie urządzenie przechwytuje dokładny i czysty dźwięk.
  4. Pomiar tętna – Oppo nawiązało współpracę z firmą Omron, światowym liderem w produkcji i sprzedaży sprzętu medycznego, aby wprowadzić do OHealth H1 wygodną i dokładną funkcję pomiaru ciśnienia krwi. Po przyłożeniu urządzenia do opuszków palców, dane zostaną wysłane do aplikacji OHealth.
  5. Pomiar temperatury ciała – produkt może zmierzyć temperaturę ciała, wystarczy umieścić go w odległości 3 cm od czoła. 
  6. Monitoring snu – wystarczy, że położysz urządzenie w odległości 20 cm od poduszki, na której śpisz, a czujnik zarejestruje i zanalizuje chrapanie. OHealth H1 jest w stanie również wykryć ruchy łóżka, na którym śpisz, spowodowane oddychaniem, uderzeniami serca i ruchem ciała podczas snu. 

Urządzenie waży 95 g, ma owalny kształt i uruchamia się automatycznie po wzięciu go do ręki, a podstawowe parametry zdrowotne np. cieśninie, EKG czy saturacja są dostępne w mniej niż 30 sekundy. To wszystko wpływa na precyzję oraz komfort użytkowania. Niestety podczas prezentacji nie zdradzono jego ceny ani dostępności, więc jeśli jesteście zainteresowani OHealth H1 musicie uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne szczegóły.