Co planuje Huawei? Pojawiają się szczegóły dwóch nadchodzących serii – Huawei P60 i Mate 60

Z powodu sankcji nałożonych przez USA, Huawei mocno stracił na znaczeniu na rynku smartfonów. Nie oznacza to jednak, że firma przestała produkować smartfony, ale niestety nie wydaje ich już ani tak dużo, ani tak często, jak kiedyś. Mimo wszystko premiery odbywają się regularnie, a następna seria ma zadebiutować jesienią 2023 roku.
Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro

Wcześniej Huawei oferował nam dwie flagowe serie rocznie. P na początku, a Mate na końcu roku. Ograniczenia nałożone przez Stany Zjednoczone wymusiły na firmie dokonanie zmian w harmonogramie wydań i z dwóch premier rocznie zrobiła nam się jedna, a obie serie debiutują teraz naprzemiennie.

Co już wiemy o seriach Huawei P60 i Mate 60?

W tym roku debiutowała seria Mate 50, co oznacza, że 2023 rok należeć będzie do modeli Huawei P60. Te mają pojawić się w okolicach września, więc zostało jeszcze bardzo dużo czasu. Mimo tego pewne szczegóły na temat serii już trafiają do sieci. Dowiedzieć się z nich można, że Huawei sięgnie po układ Snapdragon 8+ Gen 1 w wersji 4G, aparaty o zmiennej przysłonie, które zadebiutowały wraz z serią Mate 50, a także teleobiektyw 64 Mpix.

Do sieci trafił też pierwszy render ukazujący nam podstawowego Huawei P60. Widać, że smartfon nadal będzie charakteryzował się aparatami umieszczonymi w dwóch okręgach, tak jak w serii P50. Z przodu z kolei, na zakrzywionym wyświetlaczu, znajdzie się miejsce na dwa aparaty do selfie w otworze w kształcie pigułki.

Jak już wspomnieliśmy, do premiery smartfonów Huawei P60 zostało bardzo dużo czasu, więc powyższe szczegóły należy brać z dużą dozą dystansu, bo wszystko może się jeszcze zmienić. Tak samo jak w przypadku serii Mate 60, o której dowiedzieliśmy się, że będzie napędzana przez układ Snapdragon 8 Gen 2, także w wersji 4G. Szczegół ten wydaje się bardzo prawdopodobny, ale nie ma co na nim polegać, bo debiut tych modeli planowany jest najprawdopodobniej dopiero na 2024 rok.