WhatsApp pracuje nad funkcją, która uniemożliwi ponowne wyświetlenie wiadomości

Komunikatory internetowe już teraz dają nam szereg możliwości ukrycia wysyłanych wiadomości. Można je cofnąć, usunąć lub wysłać poprzez funkcję znikających wiadomości, dzięki czemu znikną one po zamknięciu okna albo po jakimś czasie od wysłania. Teraz WhatsApp chce dodać jeszcze jedną możliwość.
WhatsApp pracuje nad funkcją, która uniemożliwi ponowne wyświetlenie wiadomości

WhatsApp opracowuje funkcję jednorazowego wyświetlenia wiadomości tekstowych

Wysyłane za pośrednictwem komunikatora zdjęcia i filmy można już oznaczyć jako treści do jednorazowego wyświetlenia. Dzięki temu odbiorca nie będzie mógł po raz drugi do nich zajrzeć, co znacznie wpływa na poprawę bezpieczeństwa i prywatności, choć oczywiście w żaden sposób nie chroni przed zrzutami ekranu, które adresat może w każdej chwili wykonać. Mimo tego to naprawdę przydatna opcja i dobrze wiedzieć, że WhatsApp planuje jej rozszerzenie.

Jak donosi WABetaInfo, w aplikacji WhatsApp beta 2.22.25.20 dla Androida udało się odkryć nowość, która pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych do jednorazowego wyświetlenia. Oczywiście patrząc na to, co oferuje konkurencja – nie jest to nic nowego, ale użytkownicy komunikatora z pewnością ucieszą się z takiej opcji.  Platforma pozwala już na wysyłanie wiadomości znikających po jakimś czasie, zarówno na czasie indywidualnym, jak i grupowym, a w zależności od preferencji użytkownika automatyczne usuwanie może nastąpić po 24 godzinach lub nawet po 90 dniach.

Źródło: WABetaInfo

Dodanie opcji jednorazowego wyświetlania wiadomości tekstowych znacznie poprawi prywatność w komunikatorze, bo da możliwość ochrony poufnych rzeczy, przesyłanych na czacie. Należy tylko pamiętać, że tak jak w przypadku multimediów, tak i tutaj nic nie ochroni nas przed odbiorcą, który zrobi zrzut ekranu.

Kiedy nowość trafi do stabilnej wersji aplikacji tego nie wiadomo, ale spodziewać się można, że długo na aktualizację nie będzie trzeba czekać.