Co dalej z Exynosem? Nie wiadomo, ale Samsung podobno tworzy jeszcze jeden układ

Od lat Samsung wypuszcza na rynek smartfony, które napędzane są nie tylko przez układy firmy Qualcomm, ale również swoje własne o nazwie Exynos. W ostatnim czasie wokół przyszłości tych procesorów pojawiło się sporo niewiadomych. Czym zajmuje się Samsung?
Co dalej z Exynosem? Nie wiadomo, ale Samsung podobno tworzy jeszcze jeden układ

Z racji, że premiera Galaxy S23 zbliża się wielkimi krokami, wiele osób zastanawia się, czy znów pojawią się warianty z Exynosem i Snapdragonem

To jedna z wielkich niewiadomych, jeśli chodzi o nadchodzącą serię, bo źródła nie są zgodne w tej kwestii. Jedni mówią, że Samsung chce poświęcić swoim układom więcej czasu i na razie wstrzyma się z ich umieszczaniem w smartfonach, a drudzy – że mimo wszystko nadal pojawi się wersja z Exynosem, przewidziana na rynek europejski. Na razie więc trudno dociec prawdy i zapewne nie dowiemy się jej, póki nie nastąpi dzień premiery Galaxy S23.

Tymczasem do sieci trafiły inne, interesujące doniesienia, wedle których Mobile Experience (MX) firmy Samsung utworzył zespół, który ma zająć się projektowaniem nowych procesorów i nie, nie chodzi o kolejne generacje Exynosa, bo tym zajmuje się już zespół w Samsung System LSI. Dział MX zdaje się podzielać rozczarowanie Exynosem, ich wydajnością i problemami z przegrzewaniem się. Dlatego właśnie ma zamiar opracować jego alternatywę. Nie będzie jednak strzelał na ślepo z tym przedsięwzięciem. Wiceprezes kierujący tym przedsięwzięciem, Won-Joon Choi, pracował w Qualcomm, zanim dołączył do Samsunga w 2016 roku, gdzie kieruje również zespołem badawczo-rozwojowym produktów flagowych oraz zespołem ds. strategii technologicznej.

Na razie nie wiadomo nic więcej, ale sytuacja może wyglądać ciekawie, a nowy projekt, jeśli faktycznie jest rozwijany, postawi pod znakiem zapytania przyszłość Exynosów.