Tak prezentuje się nadchodzący OnePlus 11. Producent ujawnia wygląd nowego flagowca

Jedną ciekawszych premier, jaka czeka nas na początku przyszłego roku, będzie OnePlus 11. Po wielu przeciekach możemy przynajmniej powiedzieć, że znamy jego wygląd, bo producent ujawnił go właśnie na wideo, weryfikując, czy dotychczasowe przecieki były pod tym względem dokładne.
Tak prezentuje się nadchodzący OnePlus 11. Producent ujawnia wygląd nowego flagowca

OnePlus 11 zmieni się w stosunku do poprzednika, ale podobieństwa nadal są widoczne

W nadchodzącym roku OnePlus znów nieco zamiesza z nazewnictwem swoich smartfonów. Tak jak w tym roku, spodziewamy się serii, ale na razie, nic nie wskazuje, by oprócz modelu podstawowego istniał jeszcze wariant Pro. Dla przypomnienia, większej liczby modeli spodziewaliśmy się też w tym roku, tymczasem producent zafundował nam tylko OnePlus 10 Pro, więc wszystko jest możliwe.

Tak czy inaczej, nadchodzący smartfon będzie bardzo interesującym urządzeniem. W kwestii konstrukcji, a dokładniej wyglądu wyspy aparatów, trochę ulegnie zmianie, bo zamiast kwadratowej wyspy dostaniemy okrągły moduł, który zachowa pewien wspólny element z poprzednikiem – fragment nachodzący na ramkę boczną. Na udostępnionym materiale wideo widać też logo Hasselblad, potwierdzenie na potrójną konfigurację oraz moduł lampy błyskowej. Zaskoczeń nie ma, bo te szczegóły ujawniły nam już rendery, ale dobrze wiedzieć, że były one dokładne.

Jeśli chodzi o specyfikację, tutaj chyba wielu zaskoczeń nie doczekamy się podczas premiery. Przecieki ujawniły nam, że smartfon napędzany będzie przez układ Snapdragon 8 Gen 2, wspierany przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM LPDDR5 i 256 GB pamięci UFS 4.0. Wyświetlacz AMOLED ma mieć przekątną 6,7”, rozdzielczość QHD+ i częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Okrągła wyspa pomieści wspomniane wcześniej trzy aparaty. Pierwszym będzie sensor Sony IMX890 z matrycą 50-megapikseli, obok którego znajdzie się obiektyw ultraszerokokątny 48 Mpix i teleobiektyw 32 Mpix. Z przodu natomiast zostanie umieszczona 32-megapikselowa kamerka do selfie.

Za zasilanie OnePlus 11 odpowie natomiast bateria 5000 mAh z szybkim ładowaniem 100 W. Smartfon ma działać pod kontrolą Androida 13 z nakładką OxygenOS 13.

Jak więc widzicie, jedną z największych niewiadomych dotyczących OnePlus 11 pozostaje data premiery. Tej spodziewamy się w I kwartale 2023 roku, zapewne w okolicach połowy stycznia/lutego. To już niedługo, więc mamy nadzieję, że już wkrótce pojawią się na ten temat jakieś konkrety.