Seria Vivo X90 zbliża się do globalnej premiery. Już wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje

Najwyraźniej doczekaliśmy się potwierdzenia daty światowej premiery kolejnej wyczekiwanej serii smartfonów. Do sieci wyciekł plakat ujawniający, kiedy seria Vivo X90 wkroczy na globalny rynek. Aż tak długo czekać nie będziemy musieli.
Seria Vivo X90 zbliża się do globalnej premiery. Już wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje

Powoli zaczynamy zapełniać kalendarz premier na pierwsze miesiące 2023 roku. Znamy datę debiutu serii Vivo X90 poza Chinami

Jedną z bardziej wyczekiwanych serii jest z pewnością kolejna generacja flagowców Vivo. O modelach X90 mówi się już od dawna, a dotychczasowe przecieki wskazują, że warianty globalne nie będą odbiegać od tego, co pod koniec listopada pokazano w Chinach. Spodziewamy się jednoczesnej premiery trzech modeli – podstawowego, Pro i Pro+, choć nie wiadomo, czy pojawią się one w tym samym czasie. Producent co prawda milczy na temat daty premiery, ale tą zdążyliśmy już poznać, dzięki plakatowi, który wyciekł do sieci. Wedle niego X90 pojawi się 31 stycznia 2023 roku.

Niezależnie czy tego dnia od razu dostaniemy trzy smartfony, czy będą one pojawiać się w jakimś odstępie czasowym, warto zerknąć na to, co już wiemy na ich temat. Wszystko wskazuje, że warianty globalne nie będą różnić się od tych chińskich, a to oznacza, że model podstawowy i Pro będą napędzane przez układ Dimensity 9200, podczas gdy sercem Pro stanie się Snapdragon 8 Gen 2. Cała seria będzie miała do 12 GB pamięci RAM i maksymalnie 512 GB pamięci wbudowanej. Jeśli chodzi o akumulatory, tutaj za zasilanie odpowiedzą ogniwa 4810 i 4890 mAh z obsługą ładowania 120 W dla kolejno X90 i X90 Pro. W Pro+ ma z kolei pojawić się akumulator 4700 mAh, jednak z ładowaniem tylko 80W. Cała seria będzie obsługiwać też bezprzewodowe ładowanie 50W.

Wszystkie trzy smartfony dostaną zakrzywione, 6,78-calowe ekrany AMOLED, odświeżane z częstotliwością 120 Hz, obsługujące HDR10+ i oferujące czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem. Model podstawowy i Pro mają rozdzielczość 1,5K, natomiast Pro+ – QHD+.

W przypadku aparatów spodziewamy się konfiguracji, które obejmą sensor Type1 Sony IMX989, 64-megapikselowy teleobiektyw peryskopowy, 50-megapikselowy obiektyw portretowy i 48-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny w modelach Pro i Pro+. W modelu podstawowym będzie to 50-megapikselowy czujnik główny, 12-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny i 12-megapikselowy teleobiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym.