Na premierę serii Galaxy S23 będziemy musieli poczekać dłużej? Samsung podobno opóźnił wydarzenie

Jedną z najważniejszych premier pierwszej połowy 2023 roku będzie debiut flagowej serii Galaxy S23 od Samsunga. Dotychczasowe doniesienia wskazywały, że wydarzenie odbędzie się na początku lutego, ale nowy przeciek rzuca na tę kwestię nieco więcej światła.
Render Galaxy S23 Ultra

Render Galaxy S23 Ultra

Kiedy zadebiutują smartfony Galaxy S23?

Do tej pory wspominało się, że Samsung wprowadzi nowe flagowce w podobnym terminie, co w tym roku, czyli w pierwszym tygodniu lutego. Urządzenia trafiłyby wówczas do sprzedaży 17 lutego. Leaker TheGalox_ podaje jednak zupełnie inną datę i wskazuje na opóźnienie premiery, aż do końca lutego. Przyczyną ma być fakt, że Samsung wciąż nie może się zdecydować, jaką cenę urządzeń ustalić.

Może się to wydawać błahą kwestią, jednak w rzeczywistości jest to niezwykle istotne. Z

byt duża podwyżka względem poprzedników może sprawić, że popyt na flagowce znacznie się zmniejszy. Z kolei, jeśli ceny nie ulegną większej zmianie, firma może być stratna. Wygląda więc na to, że Samsung potrzebuje więcej czasu, aby poprawnie odczytać rynek pod kątem konkurencji, ekonomii, podaży i popytu oraz kilku innych czynników, aby wymyślić idealne ceny.

Render Galaxy S23

Tak czy inaczej, do premiery serii – w skład której wejdą tradycyjnie trzy modele – nie zostało tak wiele czasu, dlatego spodziewamy się, że już za kilka tygodni producent ogłosi oficjalną datę, która położy kres wszelkim plotkom i domysłom.