Nie tylko składane smartfony. Samsung chce w przyszłym roku zawojować świat składanym laptopem

Samsung jest bezsprzecznie królem na rynku składanych smartfonów i to na Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip wzoruje się konkurencja. Wygląda jednak na to, że firma będzie chciała rozszerzyć swoją działalność także na laptopy, a model ze składanym ekranem OLED ma pojawić się już w 2023 roku.
Nie tylko składane smartfony. Samsung chce w przyszłym roku zawojować świat składanym laptopem

Na rynku przybywa nam składanych urządzeń. Wkrótce dołączy do nich składany laptop firmy Samsung

W raporcie dotyczącym planów produkcyjnych południowokoreańskiego giganta odkryto pewien interesujący szczegół wskazujący, że Samsung Electronics intensywnie pracuje nad laptopem ze składanym wyświetlaczem. Będzie on wyposażony w 17,3-calowy panel wyprodukowany przez Samsung Display. Po złożeniu będzie cechował się największą przekątną ekranu, bo ten będzie miał aż 13,3”, podczas gdy model Asusa oferuje 12,6”, a ten od HP tylko 11”.

Firma miała podobno wypuścić go wcześniej, ale zdecydowała się na opóźnienie z powodu zmniejszonego popytu na notebooki na całym świecie. W takim kontekście wprowadzanie na rynek urządzenia, którego cena będzie zapewne bardzo wysoka, nie byłoby rozsądnym wyjściem.

Podobnie jak debiutujący niedawno Asus ZenBook 17 Fold z ekranem od BOE, tak i składany laptop Samsunga byłby bardzo drogim modelem, skierowanym na segment premium. Dlatego mówi się, że BOE wyprodukowało jedynie 10 tys. ekranów dla Asusa, a nadchodzący składany laptop od HP (z ekranem LG) również ma pojawić się w limitowanej liczbie.

Na razie na temat tego urządzenia nie wiadomo nic więcej, ale jeśli faktycznie zadebiutuje w 2023 roku, to wkrótce powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej.