Po co nam farelki, kiedy karta graficzna Nvidia Titan RTX może być tak wielka?

Plotki na temat kolosa nie chcą umrzeć śmiercią naturalną. Tak jak przed wieloma miesiącami dowiedzieliśmy się o istnieniu domniemanej karcie graficznej Nvidia Titan RTX, tak nadal nie wiemy nic oficjalnego na jej temat, ale najnowsze plotki pokazały nam jej próbkę inżynieryjną. W skrócie? To gigant nie do zaakceptowania.
karta graficzna Nvidia Titan RTX
karta graficzna Nvidia Titan RTX

Nvidia po prostu musi eksperymentować z Titanem nowej generacji. Wielkość chłodzenia sugeruje jednak, że to nie czas na niego

Wygląda na to, że Nvidia rzeczywiście chce odświeżyć serię Titan i najnowsze zdjęcie domniemanego prototypu, którego udostępnił kanał Moore’s Law is Dead, ma to potwierdzać. Ba, informator twierdzi nawet, że nowy Titan jest obecnie testowany w laboratoriach Nvidii. Pozostaje mieć nadzieje, że to wersja bardzo wczesna, bo obecność dwóch złączy 16-pinowych złączy zasilania 12VHPWR oraz 4-slotowego systemu chłodzenia, to nieco przerażająca wizja.

Przypomnijmy, że Titan RTX może być bowiem jedynie przebrandowanym GeForce RTX 4090 Ti, co Nvidia ewidentnie może zrobić, aby podbić cenę swojej nowej najpotężniejszej karty graficznej. Wcześniejsze plotki sugerowały obecność procesora graficznego AD102-450 z 18176 rdzeniami CUDA w połączeniu z 48 GB pamięci GDDR6X o szybkości nawet 24 Gb/s. Nic jednak nie wiadomo o potencjalnej premierze i nawet tego, czy Titan RTX będzie tym, czym miał być RTX 4090 Ti, czy może premierę zaliczą obie te karty.